Janáčkovy chodníčky [ Turistická trasa KČT ]

Janáčkovy chodníčky
Jako každý rok, i letos se pořádají Janáčkovy chodníčky. V roce 2003 jsme oslavili 25 ročník této tradiční turistické akce.

Letošní sebou přináší novinku - oproti standardním trasám přibude nová - a to na kole. Pravda, příznivci Janáčka by mohli namítat, že on na kole moc nejezdil, ale je třeba nalákat nové členy a přiblížit jim krásy našeho kraje.

A na co se můžete těšit? Jako obvykle se začíná povinnou registrací na vlakovém nádraží v Příboře. Nezoufejte, za tuto registraci pak obdržíte diplom o absolvování vámi zvolené trasy + malé občerstvení v cílové stanici. Ta doposud byla, a doufám, že stále je, v restauraci U Čecha.

Samozřejmě nesmím opomenout to nejdůležitější. My, turisté, chodíme přece na tůry ne pro materiální hodnoty. Vždyť by se nám ty diplomy ani do šuplíku nevešly. Nám jde především o příjemnou procházku krajem, poznání okolí, z něhož Leoš Janáček čerpal ke své tvorbě. A tak pojďme se projít Hukvaldskými hvozdy, potkejme divoká zvířata v místní oboře, stavme se na zříceninu Hukvaldského hradu, která se dnes opravuje. A pak možná pochopíme, co autor myslel svou kompozicí, uslyšíme ševelit jeho skladby v korunách stromů a uvidíme lišku Bystroušku. No řekněte, nestojí to za to?

Ale vraťme se k trasám. Tras by mělo být celkem pět:

10 km - pro nejmenší, vhodná pro rodiče s dětmi.
15 km - kolem místní přehrady, na Hukvaldy a zpět.
25 km - zavede vás na lavičku Leoše Janáčka.
50 km - pro opravdu zdatné turisty, procházka po širším okolí.
+ cyklo, 50 km - rozšíření pro cyklisty.
Tak tedy, vezměte si svačinky, zkontrolujte datum konání a pak vzůru na dobrodružství!

Poznámka na závěr - akce se koná za jakéhokoliv počasí.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 139, 29.03.2004 v 22:50 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení