Město Frenštát pod Radhoštěm zažívá obrovskou vlnu solidarity

Neštěstí, které jen těžko popsat slovy. Takto se dá v krátkosti shrnout nedělní požár způsobený výbuchem plynu v panelovém domě v centru Frenštátu pod Radhoštěm. Tragédie, si v neděli 17. února zatím vyžádala pět lidských životů a jedenáct zraněných.

Už v den tragédie od brzkých ranních hodin začal naplno pracovat krizový štáb města, který okamžitě koordinoval pomoc postiženým. Město zajistilo prostory v radnici pro evakuované z okolních domů, poskytlo občerstvení a zajistilo stravování pro příslušníky složek integrovaného záchranného systému. Ihned se také začalo řešit ubytování pro postižené. Už od nedělního rána zaznamenalo město nebývalou vlnu solidarity. Nabídky pomoci přicházejí od okolních obcí, měst a firem.

Pomoc nabízejí nejen občané Frenštátu pod Radhoštěm, ale také lidé z celé republiky. „Jsem skutečně dojatá obrovskou vlnou solidarity, která stále přichází z nejrůznějších míst. Chtěla bych poděkovat všem, kteří chtějí pomoci. Zároveň si velmi cením nasazení záchranářů, policistů, hasičů a také zaměstnanců organizačních složek města a městského úřadu.“ Město Frenštát pod Radhoštěm spolu s Charitou Frenštát organizuje sbírku materiální pomoci v prostorách Charity, ulice Kostelní 15, kde mohou lidé přinášet ošacení, lůžkoviny. Další materiální pomoc mohou občané poskytnout po dohodě s pracovníky Charity. Sbírka je organizována počínaje dnem 18. 2. 2013 denně včetně sobot a nedělí v době od 7:00 hod. do 19:00 hod.

Dále je na recepci městského úřadu instalována pokladnička pro peněžní dary občanů.

V pondělí 18. února se sešlo mimořádné zastupitelstvo města, které schválilo zřízení veřejné sbírky na pomoc postiženým. Do sbírky mohou lidé přispívat prostřednictvím speciálně zřízeného bankovního účtu číslo: 388 0277/0100.

V pondělí 18. února byl v poledne před vchodem do radnice vztyčen černý prapor pro označení symbolického pietního místa. Prakticky ihned se objevily svíčky a kytky které občané města na toto místo přinášejí. „ Chtěla bych jménem svým i všech spoluobčanů vyjádřit rodinám a příbuzným obětí hlubokou upřímnou soustrast. Město Frenštát je připraveno všestranně pomoci, postiženým i pozůstalým při zvládání této těžké životní situace“.

Vedení města Frenštát pod Radhoštěm

Zveřejněno 18.02.2013
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení