Parkování ve Štramberku

I ve Štramberku začíná hlavní turistická sezóna. Turisté jsou ve Štramberku vítáni.

Zvýšený dopravní provoz a starost Města o bezpečnost místních obyvatel a návštěvníků vedl k regulaci způsobu dopravy a parkování v centru města. Tato pravidla byla po zpracování projektu fundovanou dopravní firmou, několikerém veřejném projednání a veřejném schvalování v zastupitelstvu města zakotvena v Nařízení města č.1/2012 a platí od 1.6.2012. Podstatou je, že parkování v centru města je rozděleno do dvou zón a v něm je parkování určeno převážně k parkování rezidentů a abonentů. Pro návštěvníky a turisty jsou vyhrazena hlídaná placená parkoviště a další neplacená, ale nehlídaná místa k parkování na okraji Městské památkové rezervace s docházkovou vzdáleností 5-15 min. k největším atraktivitám města. Pokud se turista hodlá ubytovat či zavítat do konkrétní provozovny v centru města, je zapotřebí, aby mu provozovatel předal jednu ze svých abonentních karet a určil mu místo k parkování na svých vyhrazených parkovacích místech. V případě, že návštěvník či turista zaparkuje bez parkovací karty či parkovacího kotouče na místech k tomu určených, vystavuje se postihu v souladu s Nařízením města, které tímto porušil.

Proto turisté: dříve než se pokusíte zaparkovat svůj dopravní prostředek na Vámi zvoleném místě v centru Štramberka, bedlivě ve vlastním zájmu sledujte dopravní značení na příjezdových komunikacích, popř. pokynu městského informátora. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím a přispějete ke zklidnění dopravy a bezpečnosti místních obyvatel a jiných návštěvníků. Další informace i s mapou parkovišť jsou na našich webových stránkách www.stramberk.cz .

Na našich webových stránkách najdete i tipy na místa a kalendář akcí, které můžete ve Štramberku navštívit. Snažíme se pro vás připravit vždy něco nového a zajímavého. Nenechte se ničím odradit a přijeďte do malebného Moravského Betléma strávit svůj volný čas.

V červnu a září o víkendech, v prázdninových měsících denně je v provozu vláček Štramberáček, který jezdí svou vyhlídkovou jízdu mezi Kopřivnicí a Štramberkem. Bližší informace i s jízdním řádem získáte na stránkách města a ww.relaxvpodhuri.cz. Rádi vám podáme informace i telefonicky, neváhejte a kontaktujte nás.

Kdo zná stísněnost poměrů v jedné z nejstarších městských památkových rezervací v ČR bez chodníků a přechodů pro chodce, s dominantou válcovou věží Trúba před nosem a roubenými domy po stranách, pochopí, kdo ne, bude, doufáme, místní poměry respektovat.

Přejeme návštěvníkům jen příjemné prožitky spojené s návštěvou našeho malebného městečka, které se uchází o zařazení na seznam UNESCO.

Vedení města a Rada města Štramberka

Zveřejněno 17.06.2013
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení