Druhá polovina Frenštátského kulturního léta 2013 je nebývale pestrá

Frenštáčané i návštěvníci města si naplno užívají letošní pestrou nabídku Frenštátského kulturního léta 2013. Svědčí o tom velká návštěvnost kulturních programů a společenských akcí.
Velkému zájmu se těšilo letní kino Minibiják Špalek, koncerty a společenské akce na náměstí, v autokempu i v Amfiteátru na Horečkách. Frenštátské kulturní léto přitom ještě zdaleka nekončí. Už tento pátek a sobotu se ve Frenštátě koná mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti. Následující víkend, tedy 7. - 8. září se náměstí Míru stane cílovým prostorem čtvrtého ročníku fenomenální sportovní akce Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013.
Stejně jako v červnu a červenci to i třetí letní měsíc ve Frenštátě kulturně žilo. Frenštátský autokemp slavil úspěch s Minibijákem Špalek. Promítání filmů Páni Kluci, Slavnosti sněženek a hlavně pohádka s Čerty nejsou žerty, přilákaly v srpnu stovky diváků. V sobotu 9. srpna vystoupila v kempu valašská folkrocková legenda, vizovická kapela Fleret. Sérii koncertů hostilo v následujících dnech a týdnech i frenštátské náměstí a amfík na Horečkách. Na náměstí rozhýbala 3. srpna frenštátské publikum energická partička muzikantů z Ostravy, vystupující pod názvem Marian&333. Týden na to se v krásném prostředí Horeček konal II. ročník festivalu Svátek dřeva, na kterém se představili dřevorubci i dřevozpracovatelské filmy. Celý program této velké společenské akce ukončil koncert Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory beat. Následující sobotu 17. srpna si na náměstí několik stovek posluchačů užívalo krásný swingový večer se Swingtime Bandem Martina Svobody a swingovými tanečníky. Předposlední srpnová sobota patřila záchranářům. Konkrétně druhému ročníku akce Den se záchranáři na hasičském hřišti za Domovem seniorů Hortenzie. V ten samý den od 19 hodiny večer se pro změnu zaplnily lavičky v amfiteátru na Horečkách. Zástupy fanoušků si přišly užít pohodu s Wabim Daňkem a Milošem Dvořáčkem. Dvouhodinový koncert nestora trampské písně a autora spousty kultovních písní, publikum doslova nadchnul.
Frenštátské kulturní léto už řadu let vrcholí Frenštátskými slavnostmi. Ty se konají už tento pátek a sobotu 30. - 31. srpna. Dvoudenní přehlídka folklorních souborů na náměstí Míru nabídne pestrou směsici kultur. Vedle celé řady tuzemských folklorních skupin vystoupí i zahraniční soubory ze Slovenska, Polska, Gruzie či exotické Indonésie.
Definitivní konec kulturního léta ve Frenštátě pod Radhoštěm už čtyři roky patří velké sportovní události, tou je Mistrovství republiky v horském maratonu Adidas - Continental Beskydská sedmička 2013. Frenštát se od 6. do 8. září stane cílovým městem této fenomenální sportovní akce, které se letos účastní přes 3 000 závodníků. Součástí doprovodného programu letošní Beskydské sedmičky je celá řada kulturních vystoupení, promítání Minibijáku Špalek a velkého koncertu skupiny Buty, která vystoupí v rámci závěrečného medailového ceremoniálu v neděli 8. srpna od 10 hodin na frenštátském náměstí.

Marian Žárský
Městské kulturní středisko, Frenštát pod Radhoštěm, www.kulturafrenstat.cz

DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 27.08.2013
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení