Benefice pro Světlušku 2013

Centrum volného času Astra pořádá v úterý 10. 9. 2013 na náměstí ve spolupráci s Klubem Kryt, firmou Enotria, s rádiem Čas a s Městským kulturním střediskem ve Frenštátě pod Radhoštěm charitativní akci Den pro Světlušku. Tentokrát se duch Světlušky ponese v duchu motta: "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné!"
Den pro Světlušku zahájí taneční skupina Step to move z CVČ Astra a mažoretky na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm. Potom začnou hrát "Comar In The Cube" z Příboru, kteří budou vystupovat s akustickým programem, klaun Hans z Holandska bude rozdávat balónky a také Milan Dvořák ze Školy vodících psů z Brna nám předvede ukázku z výcviku speciálních psů pro nevidomé. Dobrovolníci z Astry i Světlušky s připravenými interaktivními smyslovými hrátky budou postupně uvádět malé i velké vidomé do světa malých i velkých nevidomých v kavárně Potmě v Klubu Kryt. Tam si vyzkoušejí v úplné tmě pravé italské presso z profesionálního kávovaru od italské firmy Enotria, která italskou kávu darovala a kávovar bezplatně zapůjčila. Návštěvníci kavárny Potmě také uslyší z audiozáznamu čtené autorské představení Most v podání Jiřího Hausera a vyzkoušejí si "rozmazané" karaoke s moderátorem rádia Čas Petrem Večeřou.
Celá dobročinná akce vyvrcholí koncertem nevidomého fenomenálního klavíristy Petra Bazaly (vítěze mezinárodní klavírní soutěže v USA) a během pro Světlušku v parku u restaurace "U mrtvoly", kde poběží malí i velcí s rozsvícenými světýlky.
Celý den, včetně doprovodné akce Den pro Světlušku, budou Světlušky prodávat svítící náramky, placky i tykadla. Veškerý výtěžek z prodeje bude odevzdán zapečetěných lucerničkách a připadne nadaci Světluška, která podporuje projekty pro nevidomé děti i dospělé. Tzn. například financování výcviku a nákupu speciálních psů pro nevidomé, nákup pomůcek, počítačů a jiné životně důležité věci pro zrakově handicapované děti a dospělé v České republice. Děkujeme, že přijdete i vy z Frenštátu p. R., Trojanovic a okolí. Pokud bude špatné počasí, tak se celý program přesouvá do Klubu Kryt !!!

Jiří Hauser
tel.: 737 189 579
mail: hauser@astrafren.cz

Program Benefice pro Světlušku
DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 05.09.2013
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení