Valašská Senice

... jako stvořená pro odpočinek, dlouhé procházky a snění o promluvách dávné minulosti, která zde prostupuje do součastnosti mnoha způsoby a cestami, které si uřčil sám život. Jemné a poetické dotyky se tu střídají s drsným vpádem moderní doby a jejích atributů. Valašská Senice hledá svou tvář pro 21. století. Lidé tu ovšem neodpočívají, ale především tu po dlouhá pokolení tvrdě pracují, zvelebují své domovy a starají se o krajinu, kterou jejich předkové osídlili.
PhDr. Ladislav Baletka
Valašská Senice leží na jižním okraji Chráněné krajinné oblasti Beskydy v údolí sevřeném dvěma horskými hřbety, které vybíhají od pohraniční hory Makyta (923 m.n.m.). Údolím a celou obcí protéká říčka Senice, pramenící na úbočí Makyty. Svým krajinným rázem, čistotou přírody a ovzduší je obec vyhledávána chalupáři, chataři, rekreanty a turisty.
V jarních, letních a podzimních měsících je v okolí obce možnost pěší turistiky i cykloturistiky směrem ke hřebenům Javorníků i Bílých Karpat, houbaření v okolních lesích, koupání v místním koupališti.
V zimě je oblast vyhledávaná především milovníky lyžařského sportu, ať už se jedná o lyžaře sjezdaře, pro které je u horské chaty Selanka v provozu lyžařský vlek, nebo lyžaře běžkaře s možností projetých hřebenových tras.
V obci žije 486 obyvatel. Je zde 189 rodinných domků a 11 rekreačních chat.


Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ NA ÚZEMÍ MĚSTA ČI OBCE

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84:
49.219783333N, 18.113366667E

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 680.00 m

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) org. 56, 16.03.2010 v 09:44 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení