Na Radegast Gulášových slavnostech se snědlo čtyřista litrů guláše!

Frenštát pod Radoštěm, 13. 8. 2005 - Bezmála čtyři tisíce návštěvníku spořádalo na čtrnáctém ročníku Radegast Gulášových slavností v Autokempu ve Frenšťátě pod Radhoštěm čtyřista litrů guláše uvařeného čtrnácti kuchařskými týmy. Speciálním hostem byl tým kuchařů z Ruska, kteří zde vařili guláš poprvé ve svém životě a na oplátku uvařili návštěvníkům pravý ruský boršč. Nejvíce bodů nakonec udělila porota "Guláši pro krále Artuše" od třicetiletého kuchaře Tomáše Neuvita ze Studénky. Spokojený kuchař si domů odnesl vítězný pohár, karton piv Radegast a mnoho dalších cen. Na Radegast Gulášových slavnostech vyvrcholilo také Sochařské sympozium. Čtyři studenti Univerzity Tomáše Bati ze Zlína přestavili návštěvníkům díla na téma Radegast 21. století, na kterých v autokempu pracovali už od 4. srpna.
Sedmičlenná porota, složená z členů Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pečlivě hodnotila chuť, vůni, barvu, vzhled guláše i stánku, práci a kreativitu kuchařů. Tvůrce vítězného guláše nám poodhalil své tajemství: "Použil jsem 12 kg hovězího masa, hřiby, půl litru borovičky a zdobil feferonkou krájenou do květu. Napadlo mě ozvláštnit servírování guláše místo do misky do chleba. Ani ne za hodinu jsem měl vyprodáno a vydal jsem asi devadesát porcí. Baví mě to, vařím rád a příští rok se zúčastním znovu."
K ochutnání byly guláše nerůznějších chutí a vůní, vařené z nejrůznějších druhů masa - nechyběl jelení, jehněčí a dokonce klokaní guláš. Návštěvníci ochutnávali Guláš Valašského ortopéda, Vinařský pikant, Míšův guláš, Klokaní guláš "Matylda" a spoustu dalších. Že přítomným guláše chutnaly dokazovalo i tempo jakým mizely - po dvaceti minutách už někteří z kuchařů měli kotlíky prázdné a přidělávali guláš nový!
K výborným gulášům se podávalo správně hořké pivo značky Radegast, která spolu s městem Frenštát pod Radhoštěm a Asociací kuchařů akci zaštítila. "Gulášové klání doplnil příjemný doprovodný program s cimbálovou muzikou Radegast z Frenštátu pod Radhoštěm, kapelou Navalentym a velký úspěch sklidilo také pražské seskupení MEKY BAND imitující známé pěvecké hvězdy", doplnila ředitelka Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm Eliška Jarmerová.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 15.08.2005 v 09:34 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení