V Sedlnicích založili bůčkovou tradici

Napsali o nás v novinách
Dobrý bůček po ránu, nahradí Ti smetanu nabo Jsi-li čech jak poleno, jez vepřové koleno. Nejen tato ale i další hesla opanovala v sobotu Sedlnice, kde místní Kulturní a informační centrum Sněženka zorganizovalo Bůček fest 2005 anb festival nezdravého stravování a špatného životního stylu.
Úvod festivalu patřil skeči O třech prasátkách a řezníkovi. Toho si zahrál Alois Válek z Nového Jičína. "Ono to je spíše taková parodie. Bylo to proto, abychom ukázali, že prasátka se zabíjejí kvůli tomu, abychom se mohli my živit. Bohužel jsme všežravci jako ta prasátka," poznamenal Válek, který nikdy osobně čuníka nezabíjel. "Jen jednou jsem byl zabíjačce přítomen." Vztah k masu, a to nejen vepřovému, má kladný. "Většinou požírám drůbež, bůček si koupím aspoň jednou za čtvrt roku, a pak ho po studenu konzumuji. S okurkem a hořticí to není vůbec špatné," prozradil.
Kulturní a informační centrum SNĚŽENKA Sedlnice
Bůček fest 2005
Bůček festu se zúčastnil i dietolog Bohdan Matvíkov z Čeládné, který návštěvníkům akce vštěpoval myšlenky o tom, že vepřové maso je nejzdravější. "Moje cesta k bůčku byla dost dlouhá. Povoláním jsem totiž ekonom," uvedl a pokračoval: "Asi před 10 lety jsem těžce onemocněl. Měl jsem vysoký krevní tlak, problémy s krevním oběhem a spoustu dalších, jak se říka, civilizačních nemocí. A to mě přimělo k tomu, abych hledal pravdu, kde je ta správná zdravá výživa." Matvíkov vyvedl z omylu i ty, kteří namítali, že živit se masem je drahá záležitost. "To se pletete. Člověk toho totiž nesní až tak velké objemy a organismus se nasytí. Je to nejenom zdravé, ale i levné," apeloval za přítomné.
Součástí festivalu byla i soutěž O nejkrásnější lidský bůček, do které se přihlásili čtyři účastníci a jejimž vítězem se nakonec stal Milan Baron. "Přiznám se, že jsem to opravdu nečekal. Byl jsem mile překvapen, že je tady objektivní obecenstvo," pochváli diváky, kteří rozhodovali o majiteli prasečí hlavy, která byla první cenou.
Organizátor Josef Odstrčil si průběh akce pochvaloval. "Lidi se bavili a je proto zaděláno na další akci," vysvětlil. Při plánování Bůček festu prý nevěděl, že 1.říjen je Dnem světového vegetariánství a 2.říjen Světovým dnem hospodářských zvířat. "To byla náhoda. Ten truc proti takzvané zdravé výživě tu ale byl. A že to vyšlo na 1.říjen je jen dobře."

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.10.2005 v 17:50 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení