V Sedlnicích vystavují hendikepovaní spoluobčané.

Napsali o nás v novinách
Dětmi a jejich rodiči byl zcela zaplněný sál Kulturního a informačního centra Sněženka v Sedlnicích, kde se v pátek odpoledne konala vernisáž třetího ročníku výstavy Bez bariér. Smyslem akce je podle vedoucí centra Lenky Šimurdové napomoci zapojit hendikepované do života společnosti. Na výstavě už byly třetí rok k vidění výtvarné práce hendikepovaných dětí. "Letos k pracím dětí z Dětského centra v Novém Jičíně přibyly výtvory žáků Zvláštní školy z Frenštátu pod Radhoštěm, Školy života ze Žiliny u Nového Jičína a chovanek Ústavu pro ženy s mentálním postižením v Nové Horce" vysvětlila Šimurdová.

Novinkou letošního ročníku bylo vyhodnocení sběrové soutěže plastových uzávěrů, která byla vyhlášena loni.
"V místním zpravodaji jsme v průběhu roku několikrát zveřejnili výzvu ke sběru a jsem ráda, že se občané Sedlnic zapojili," svěřila se Šimurdová. Celkově bylo nasbíráno 470 kg plastových víček, což novojičínskému dětskému centru vyneslo 1 175 korun. Další novinkou byla držba výtvarných děl. Nabídnuto bylo osm obrazů, které ústavům kde vznikly, vynesly dohromady 3 150 korun. Výstava v sále Sněženky má pokračovat až do Vánoc, a protože jsou vystavená díla prodejná, je ještě v možné touto formou přispět.

Podvečer ve Sněžence provázel bohatý kulturní program. V jeho rámci návštěvníkům zazpívaly děti ze Sedlnické mateřské školy, zatančili žáci první a třetí třídy místní základní školy nebo i ženy s novohoreckého ústavu. Zajimavou adaptaci klasického tématu vodníka předvedli žáci osmé třídy sedlnické školy. Vyvrcholením však bylo vystoupení Michala Nesvadby z Kouzelné školky, které si nejvíce užily děti.
Kulturní a informační centrum SNĚŽENKA Sedlnice
Článek z novin

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.12.2005 v 13:27 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení