Velikonoční výstava ve Sněžence.

Slavnostní zahájení Velikonoční výstavy v Sedlnicích proběhlo 5.dubna od 17.00 hodin za účasti vystavovatelů a také samozřejmě a to především autorky výstavy - Zdenky Hanzelkové.
Jelikož je sama tvůrčí a za léta pořádání výstav má spoustu přítelkyň, nemohly vedle ní chybět. Jmenovitě p. Milada Pohanková z Bernartic, p. Zdenka Demlová z Albrechtiček, Jiřina Blažková z Libhoště, Marie Olejáková ze Sedlnic, Jana Olajcová z Příbora a Irena Babincová z Kopřivnice. Dále mohli návštěvníci spatřit tvorbu Klubu seniorů z NJ Loučky, Českého zahrádkařského svazu nebo také MŠ Příbor Frenštátská a ZŠ Sedlnice.
Neopominutelnou součást tvoří zelěň, která k jaru patří. O to se postarali naši věrní dodavatelé ze zahradnictví okresu - jsou jimi Libor Klos, p. Bálek a paní Zdenka Pjatkanová.
Vernisáž byla doplněna o vystoupení místního tanečního kroužku pod vedením p. Renaty Filačové, obohatili ji tak dvěma tanečními čísly.
Co však bylo pro děti i dospělé návštěvníky nejzajímavější? 3 malá kůzlata - dle majitele teprve pětidenní, což dokazovala ještě pupeční šňůra.
Srdečně zveme všechny návštěvníky zejména na sobotu 8. dubna kdy bude výstava opět doplněna kulturním programem - přijede např. soubor Gajdoši, zúčastní se řemeslníci - k vidění tak bude zdobení perníčků, vrtání či malování kraslic, síťování, pletení pomlázky, a také paličkování a výroba velikonočních aranžmá.
Děti i dospělí se opět mohou těšit na malou zoologickou "jarní" zahradu.
Pro upřesnění vernisáže se zúčastnilo cca 5-6 desítek lidí.
Sedlnice
Klub důchodců Sedlnice
Sedlnice
Zahradnictví Libor Klos
Sedlnice
ZŠ Sedlnice
Sedlnice
Perníčky paní Milady Pohankové
Sedlnice
Katka s kůzletem

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.04.2006 v 12:13 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení