FASÁDA, KTEROU NELZE PŘEHLÉDNOUT...

Dne 6.4.2006 proběhlo vyhodnocení soutěže " Fasáda kraje" 2005 v Ostravě, jejímž garantem byl krajský hejtman Ing. Evžen Tošenovský.

Ve velice náročné konkurenci a při velkém množství přihlášených účastníků získala hlavní ocenění v kategorii "Správní a průmyslové objekty" stavba sídla firmy EB - Elektro Bartoš s.r.o, sídlící na ulici Místecká 657 ve Frenštátě p.R.

Podle vyjádření poroty se jedná o kvalitní zhotovení fasády z netradičních materiálů a stavbu, která si zcela jistě zaslouží naši pozornost.

Tato stavba získaným oceněním, přispěla významným způsobem ke zviditelnění našeho města v očích široké veřejnosti.

Více informací a vyjádření investora s architektem vyšlo v Moravskoslezském deníku dne 8.4.2006:
Ostrava: Nejvíce pozornosti nejen v kategorii správních a průmyslových objektů, ale v celé soutěži vzbudilo originální řešení rekonstrukce sídla firmy EB - Elektro Bartoš ve Frenštátě pod Radhoštěm. Budova, ve které dříve sídlilo pohřebnictví, nemá běžnou fasádu. Architekt Petr Stibora zvolil šroubovanou fasádu z kovu a voděodolné překližky.
"Původně mě ani ve snu nenapadlo, že by se po rekonstrukci mohl dům změnit takovým způsobem. Tím myslím nejen vnější pohled, ale i řešení vnitřních prostor. Architekt přišel s novou filozofií a ačkoliv jsem ji hned napoprvé nepřijal, brzy jsem názor změnil. Naštěstí, říká majitel firmy EB- Elektro Bartoš a zároveň investor stavby Leo Bartoš. Podle něj se v jeho případě ukázalo, že když se věci dělají poctivě až do konce, tak to je na jakékoliv práci vidět. "Jako věřící člověk jsem přesvědčen, že setkání s panem architektem Stiborou nebylo náhodné. Pak už jsem jen poslouchal jeho návrhy. To se určitě vyplatilo," dodává Bartoš.
Architekt Petr Stibora říká, že jeho cílem bylo rekonstruovat původní objekt, aniž by měnil výšku a další základní dispozice." Objekt se nachází v Podbeskydí, chtěl jsem spojit techniku s přírodou. Použil jsem málo užívanou technologii sendvičového pláště. Dá se to vysvětlit tak, že jsme nedávali na fasádu omítku, ale použili jsme našroubovanou fasádu z kovu a dřeva," dodává architekt. Podle něj je způsob, jakým se rekonstrukce prováděla, příkladem důvěry mezi investorem a architektem." Důvěra byla oboustranná, spoustu věcí jsme řešili a domlouvali často jen telefonicky," dodává Bartoš.

Petr Strnadel a Kamil Pánek
EB Elektro Bartoš

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 12.04.2006 v 11:49 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení