Vyhodnocení pochodu "Okolo Mořkova"

Dne 6. května 2006 proběhl 32. ročník pochodu "Okolo Mořkova"
pohled na Mořkov z Hundorfu
pohled na Mořkov z Hundorfu

32. ročník byl pořádán v sobotu 6. května 2006. V předcházející dny byly přeháňky a bouřky. V pátek a sobotu pěkné slunečné počasí, proto přišlo na start více účastníků než v předešlých ročnících.
Celkem se na všech trasách prezentovalo 939 účastníků ( 253 mládeže, 686 dospělých). Místních bylo 471, tj. 50%. Mezi účastníky byli turisté z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst Moravy a Čech. Sleva byla poskytnuta 131 členům KČT. Ke zdárnému průběhu akce napomáhalo 53 pořadatelů, z toho 10 při soutěžích a hrách na "BABY" trase-rodiče s malými dětmi.
Z prezentovaných účastníků byli vylosováni výherci drobných věcných cen. Nejvzdálenější, nejstarší a nejmladší účastník obdržel upomínku. Na ceny přispěl Obecní úřad Mořkov.
Před pochodem vyčistili členové našeho odboru pěšiny, lesní cesty a značené turistické cesty, které jsou na trasách pochodu. Značení tras a organizace byla dobrá. Při pěkném odpoledním počasí mohli účastníci v cíli využít prostředí areálu koupaliště a autokempu k odpočinku i občerstvení.

občerstvení na Kaluži
občerstvení na Kaluži
občerstvení v cíli
občerstvení v cíli

Naše akce byla vytipována v Moravskoslezském kraji do projektu "Sportujte s OZP". Zúčastnili se jí zaměstnanci této pojišťovny a poskytovali bezplatné zdravotně preventivní služby (měření tlaku a tělesného tuku). Tyto byly účastníky značně využívány!
Odstranění vlastního značení bylo provedeno ihned po akci. Chování účastníků v přírodě bylo ukázněné, pohybovali se jen po vyznačených trasách a neznečišťovali okolí. V průběhu akce nedošlo k úrazům.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Turista29.05.2006 v 22:35
Této akce jsme se zůčastnili již po několikáté, a příští rok se chystáme znovu. Přejeme mnoho úspěchu při přípravě 33. ročníku

DALŠÍ INFORMACE: KČT odbor 113405 MOŘKOV

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 09.05.2006 v 16:21 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení