XXI. regionální folklorní festival Pod křenovskó májó

Tisková zpráva
POD KŘENOVSKÓ MÁJÓ 2006
XXI. ročník regionálního folklorního festivalu
Křenovice, 4. června 2006
XXI. ročník regionálního folklorního festivalu "Pod křenovskó májó" se uskuteční 4. června 2006 v Křenovicích na Vyškovsku.
Nedělní program zahájí ve 14,00 hodin průvod účastníků festivalu obcí. Průvod je také živou pozvánkou na hlavní festivalový pořad "Hřej, sluníčko, hřej", věnovaný 100. výročí úmrtí sběratele Františka Bartoše, který se uskuteční v přírodním amfiteátru od 14,30 hod. V průvodu a hlavním pořadu se představí dětské soubory Křenováček z Křenovic a Malý Handrlaček z Kunovic spolu se svými dospělými partnery Křenovák z Křenovic, Trnka z Vyškova a Poľana z Brna.
Folklorní festival Pod křenovskó májó
Příznivci festivalu si jistě nenechají ujít nabídku výrobků z dílen uměleckých řemeslníků.
Pořadateli festivalu jsou Dětský folklorní soubor Křenováček a Obecní úřad v Křenovicích ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a KOS při Základní škole Křenovice. Festival se koná pod záštitou senátora Parlamentu ČR Ivo Bárka a člena rady Jihomoravského kraje Jana Lenochy.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Festival podporují také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa a OSA - Ochranný svaz autorský.

Podle podkladů hlavního pořadatele zpracoval Jiří Pokorný, 29. května 2006

Kontakt:
Regina Kokešová, tel. 607 173 526, e-mail: rekok@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 00:21 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení