Sedlnice ožije mezinárodním festivalem hudby Krylofest

Napsali o nás v novinách
Areál zámeckého parku v Sedlnici ožije 18.srpna Krylofestem. Mezinárodní festival hudby napříč žánrem pořádá obec ve spolupráci s Janem Krylem.
Autorem nápadu uspořádat Krylofest je Josef Odstrčil ze sedlnického kulturního informačního centra Sněženka. "Jan Kryl se po čtyřech letech pobytu v Čechách vrátil do Nového Jičína. Když jsme se potkali, oslovil jsem ho s nápadem uspořádat Krylofest. Jan souhlasil," uvedl Odstrčil. "Člověk nemá na stará kolena opouštět svoji rodnou hroudu," sdělil ke svému návratu do Nového Jičína Kryl, kterému se myšlenka festivalu více žánrů velice zamlouvá. "Krylofest ukáže, že existuje i něco více, než je folk. Návštěvníci festivalu by to měli brát jako pohodovou akci, kde se uvolní, pobaví, zatančí, zazpívají, prostě jak kdo bude chtít. Pokud někdo z účinkujících bude chtít zahrát nějakou písničku od mého bratra Karla, tak proti tomu nic nemám a budu rád. Není to však to hlavní. Každý z účinkujících by měl předvést to své, co v něm je," sdělil Kryl.
Krylofest
Krylofest
Areál sedlnického parku bude rozdělen na malou a velkou scénu. Mezi účinkujícími bude například Eva Henychová, Bob Frídl, Stetson, Country Wagon, Soňa Horňáková ze Slovenska, Koa, která hraje folk pop etno, či Svítání, které se prezentuje popem, jazzem, folkem, folklorem i muzikálovou hudbou. Rock country blues představí Bonzo + Resonators ze Slovenska a o blues se také postará Stan Man + Blues band. V doprovodném programu bude Krylova Čtenice. Recitovat básně a citáty bratrů Krylových budou Jan Kryl a novojičínská knihovnice Jana Homolová. Součástí Krylofestu bude i videoprojekce dokumentu o Karlu Krylovi. Nebude chybět ani výstava obrazů Jiřího Dratvy v areálu zahrady a čajovny. Pořadatelé akce nabízí i ubytování ve stanech přímo v areálu festivalu. Vstupné bude 150 korun. Akce začne ve čtyři odpoledne. Předpokládané ukončení festivalu je okolo druhé hodiny ranní následujícího dne.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.07.2006 v 07:58 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení