První Valachýjáda se blíží

A už je to tady! Nábor reprezentantů první Valachyjády prostřednictvím reprezentačních klání začal! První dvě klání v přetahování o slivovicu proběhla v Trojanovicích a při kácení máje na frenštátském náměstí. Zástupci Valašského království, kteří byli zároveň rozhodčími, vybrali vždy dva dobrovolníky z řad diváků. Každý z nich měl vymezen krátký časový prostor, aby prostřednictvím "předvolebních slibů" přilákal co největší počet lidí z publika na svou stranu lana. A pak to začalo! Na každém konci lana se napínaly svaly a skřípaly zuby. Po urputných bojích zvítězila v Trojanovicích družstvo Pepy Káni mladšího a ve Frenštátě Peti Zbavitele. Každý z účastníků vítězného týmu získal reprezentační list a vítězové budou reprezentovat Trojanovice a Frenštát na první Valachyjádě. Frenštátské náměstí bylo zároveň dějištěm vpravdě historické události: novopečený vedoucí frenštátského reprezentačního týmu, tzv. "Valach dream team", Peťa Zbavitel nasedl do kokpitu slivovicového bombardéru Tšohdarského Topasa a několikrát přeletěl frenštátské náměstí. Velkolepá ukázka brilantní letecké akrobacie byla zakončena svržením slivovicových bomb. Na závěr byla poražena májka, jejíž dřevo bude použito na stavbu sportovní vesničky Valašských her. Také vy si nenechte ujít další termín reprezentačních klání první Valachyjády, která se 22. července od 10.00 h uskuteční na vodní nádrži Kacabaja, kde proběhne klání O najlepšího Valašského Ftáka. Všichni reprezentanti, kteří vzejdou z těchto klání, budou moci změřit své síly na první Valachyjádě, která se koná od 11. 8. do 13. 8. 2006 na frenštátském náměstí v rámci festivalu FÓRum 2006. Čeká vás třídenní strhující program. Takovou akci ještě Frenštát nezažil!
Malé nahlédnutí do programu festivalu FÓRum 2006.

V pátek 11. 8. 2006 vás čeká slavnostní přivítání štafety s valašským ohněm, který bude putovat od 5. 8. 2006 po pětadvaceti městech a obcích Valašského království. Slavnostní ceremoniál zahájení Valachyjády na Frenštátském náměstí za účasti olympioniků a významných osobností českého sportovního nebe, kteří budou pasováni Královnou matkou Jarmilou I. do rytířského stavu. Přehlídka ozbrojených sil Valašského království. Vztyčení vlajky Valachyjády, zapálení Valašského ohně, ohňostroj a večerní koncert Ivana Hlase.

V sobotu 12. 8. 2006 můžete změřit své síly ve valašských hrách přímo na Frenštátském náměstí v rámci 13 unikátních valašských disciplín. Proběhnou vystoupení hudebních skupin, divadelních představení a noční ohňová show.

V neděli 13. 8. 2006 bude frenštátské náměstí patřit všem, kteří milují adrenalin, pohyb, silné motory i tradiční lidová řemesla. Zakusíte, s čím se návštěvník může setkat při Výpravách do "Švestkozemě". Koncerty a pouliční divadelní představení na chůdách, večerní koncert skupiny Žalman a spol. Na závěr dne bude valašský oheň odnesen z Frenštátu na Vizovické Trnkobraní.
DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 07.08.2006 v 08:32 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení