Krylofestu zámecký park slušel

Jan Kryl se vrátil do Nového Jičína a s ním i festival zasvěcený památce jeho bratra Karla, jednoho z našich největších písničkářů. Kromě toho, že uběhlo pár let, se změnily ještě dvě věci: název festivalu a místo jeho konání. Z Krylonocí se stal Krylofest a z Nového Jičína se dění přesunulo do Sedlnic.
V tamním zámeckém parku se začalo hrát v pátek odpoledne. Návštěvníci se dočkali vystoupení celkem dvanácti skupin a sólistů převážně folkového zaměření. Hudební produkce v parku však však nebyla omezena jedním žánrem a ani jednou scénou. Hrálo se na malé a velké scéně a také v čajovně, zřízené pro festival v tamním zámku. Mimo to mohli návštěvníci v areálu najít také stánky s různým zbožím a občerstvovny všeho druhu.
"Letos jsme festival chtěli pojmout trochu volněji. Není striktně "krylovsky" zaměřený. Přesto zde zazní některé bratrovy básně i písně," prozradil hlavní pořadatel Jan Kryl, který na pódiu zahrál také své písně a pokřtil nové cédéčko. Kromě něho atmosféru parku protkali svou hudbou například Bob Frídl, Promenádní úderka, Soňa Horňáková nebo Svítání. Vyvrcholením festivalu pak bylo vystoupení kapely Koa.
Poklidněji se hrálo v čajovně, kde zazněly také básně obou bratří Krylů. Tam zahrála kapela Kontrast a písničkářka Eva Henychová. "Na Krylových písničkách jsem vyrustala a později Karla potkala i osobně. Jako člověk na mě také velmi zapůsobil," řekla Henychová, která při koncertu přiznala, že Krylovy kdysi přijala za svou adoptivní rodinu. "Je to naše muzika. Chodili jsme i na Krylonoce. V parku je moc příjemně, jen lidé se ještě příliš neodvázali. Snad to napraví noc," doplňovali se Ilona a Vladimír Peřinovi ze Sedlnic a jejich přání se s houstnoucím šerem začínalo plnit. "Přišel jsem hlavně kvůli Janu Krylovi. Vždycky se mi líbily písně jeho bratra a líbí se mi i ty jeho. Jako jeden z mála u nás ví, o čem zpívá," uvedl Martin "Sančo" Sívek z Fulneku, který si také jako první přišel pro podepsané Krylovo cédéčko. Pořadatelé chtějí v načaté tradici pokračovat. Příští rok má prý přijet i Daniel Landa.
Sedlnice
Křest v zámeckém parku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

Krylofest I.opravdu byl zasazen do skvělého prostředí,počasí zlaté,vystupující velmi dobří.Stíny této akce bylo že přišlo pár desítek lidí.Řekl bych , že pořadatelů a vystupujících bylo jako diváků.Měl jsem silný dojem že Krylofest byl pro organisátory.Byl jsem svědkem kdy se místní s dětmi museli vracet protože vstupné 180 kč bylo nekompromisně vyžadováno po dětech které přišly na gumový hrad.Stánky,střelnice zely prázdnotou a dobroty myslivecké kuchyně měly stále volno.Nepochopím fakt , že akci kterou bych nazval agitkou nebyla zpřístupněna především místním občanům.Obávám se že Krylofest II bude mít stejné nemoci a snaha Jana Kryla vyjde zase vniveč.Uvítal bych aby formou soutěže se dostaly nějaké vstupenky mezi lidi ať tato dobrá akce má prostě ten správný dopad.Nemá cenu se snažit dělat akci pro jednoho návštěvníka jako tomu bylo letos při ,,oslavách Vítězného února ".Po polovině programu by bylo na místě slevit vstupné a akce by měla jiný dopad.


Zveřejněno 24.08.2006 v 16:34 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení