Děti z Albrechticka dokončují gigantickou basu.

Děti z Albrechticka pod vedením výtvarníka a učitele Jaroslava Hrubého dokončují obří basu, se kterou se usilují o zápis do České knihy rekordů.
Nejde o skutečný hudební nástroj, ale o maketu vyrobenou z papíru a tapetového lepidla. Povrh basy je polepen novinovými výstřižky, takže není divu, že velkou část pokrývají texty Deníku Šípu a týdeníku Region. Vzpomínky na papírové modely si odnáší snad každý absolvent výtvarné dílny Jaroslava Hrubého. V minulosti se podařilo dětem pod vedením tohoto pedagoga například vyrobit z novinového papíru několik středověkých postav pro zámek v Linhartovech, modely historických vozidel, obřího maxipsa Fíka, a dokonce sochuředitele školy Karla Knappa v nadživotní velikosti, které se přezdívá Karel Veliký. Dílka těchto žáků tvoří zálad první dětské galérie v České republice, která je na zámku v Linhartovech.
Basa váží před dopončením několik desítek kilogramů a měří neuvěřitelných 430 centimetrů. "Myslím si, že by tato obří maketa hudebního nástroje mohla být zapsána do knihy rekordů. Je jisté, že doíplní sbírku našich papírových bytostí a vozidel na linhartovském zámku," říká Jaroslav Hrubý. Největším problémem bude přeprava hudebního nástroje na zámek. K převozu budou malí umělci púotřebovat korbu nákladního automobilu a partu siláků. S basou se na zámek povezou další historické postavy, kterými jsou středověcí rytíři v plné zbroji. Ti měří přes dva metry a i na jejich výrobu byl použit jen papíra lepidlo.
bruntálský a krnovský Deník
Týdeník Region ze dne 6.března 2007

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.03.2007 v 18:25 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení