I malou mincí lze podpořit velkou věc

Humanitární organizace ADRA pořádá v polovině dubna celorepublikovou sbírku na podporu svých projektů. Konkrétně 17. a 18. dubna 2007 budou občané v ulicích více jak sta českých měst potkávat dobrovolníky ADRA. Sbírka ve prospěch ADRA je pojmenována "Pomáhat může každý".

"Už jen v tom, že žijeme v zemi, ve které můžeme podporovat dobročinné projekty, je naše bohatství. Někdy si to ani neuvědomíme, jindy si to možná ani uvědomit nechceme - žijeme v zemi, která je bohatá a máme mnohem víc, než většina lidí na této planetě. Tak jak s tímto bohatstvím nakládáme je svědectví o naší vděčnosti a zralosti," řekl Vítězslav Vurst z humanitární organizace ADRA.

ADRA pomáhá nejen při mimořádných událostech v ČR, ale i ve světě. Realizuje také celou řadu rozvojových projektů. Na některých stanovištích ADRA budou ve dnech sbírky k dispozici informace o těchto aktivitách.
ADRA touto celorepublikovou sbírkou navazuje na tradici pravidelných sbírek v období Velikonoc. Z jejich výtěžku byly financovány zahraniční i domácí projekty v celkové hodnotě téměř šestnácti milionů Kč. Tedy například povodně v ČR, zemětřesení v Pákistánu a Iránu, rozvojové projekty na Balkáně a podobně.
Třetina sbírky bude použita na projekty realizované v jednotlivých regionech ČR, třetina je připravena pro okamžitou pomoc při mimořádných krizových událostech doma i ve světě a poslední část je určena na dlouhodobé zahraniční rozvojové projekty. V těch jsou kupříkladu zahrnuty projekty podpory prevence v boji proti AIDS v Kambodži. Každý dárce, který v období Velikonoc podpoří uvedené projekty minimální částkou 30 Kč, obdrží praktický dárek. V dalších měsících bude tato sbírka pokračovat formou informační kampaně prostřednictvím médií až do konce tohoto roku.

Částka třiceti korun není náhodná. Je symbolem jednotlivých dnů v měsíci. "Chceme takto podpořit návyk pravidelného denního odkládání drobných prostředků na dobročinné účely. Mince denně věnovaná pro dobrou věc, stane-li se návykem více lidí, může mít v konečném důsledku podobu velké pomoci. I oněch symbolických třicet korun za měsíc je víc, než denní mzda v některých chudých částech světa," dodal Vítězslav Vurst. Toto motto je rovněž inspirací pro příspěvky prostřednictvím SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777. Číslo účtu této veřejné sbírky "Pomáhat může každý" je 211 211 211/0300, v.s. 211.
Veřejnost bude o výsledku sbírky, jejím použití a obecně o projektech ADRA informována prostřednictvím médií a na stránkách www.adra.cz.

ADRA ČR působí v České republice od roku 1992. Pomáhá lidem v nouzi v zahraničí i u nás. Pracovníci humanitární organizace ADRA si velmi váží všech drobných přispěvatelů a podporovatelů její práce a jsou si vědomi, že bez jejich praktických projevů důvěry by těžko mohli pomoci uskutečnit mnohé projekty.


Pro další informace prosím kontaktujte :
Humanitární organizace ADRA
Klikatá 1238/90c, Praha 5 - Jinonice, 158 00
Tel: +420 257 090 641, Fax: +420 257 090 642
e-mail: adra@adra.cz

Mediální Partner: Seznam.cz
Partner pro monitoring médií: Newton information technology
DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 06.04.2007 v 09:39 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení