Rudoltický zámek opět přivítá náštěvníky.

Zámek ve Slezských Rudolticích láká návštěvníky nejen krásnou architekturou, cenným parkem a rozléhlými interiéry, ale také výstavním a kulturním programem. Své brány otevře návštěvníkům 2.června.
Mimořádnou událostí na rudoltickém zámku bude 9.června představení Zánik domu Usherů, což je výsledek projektu Oživené památky. Stálé expozice na zámku představují obec Slezské Rudoltice a její proměny, fotografie Lea Dedka z oblasti Osoblažska a její zajíavou historiiv podání Veroniky Hofflingerové. Na zámku se také prezentuje Atelié Drak z Liptáně, škola a školky ze Slezských Rudoltic, Osoblažská škola a své aktivity na úzkokolejné Osoblažce zde představí Slezské zemské dráhy. Další zámecké výstavy ukážou snahy o obnovení tradičního řemesla Osoblažska. V letošní sezoně se také chystá výstava fotografa Jindřicha Štreita Lidé třineckých železáren a svá fotografická díla zde představí i studenti oboru fotografie z ostravské školy. Letos se také podařilo do Rudoltic zapůjčit kolekci historických přijímačů ze soukromé sbírky.
Zámek Slezské Rudoltice bude otevřen pro veřejnost od 2.června do 30.září a to každou sobotu a neděli vždy od 14 do 18 hodin. "Prohlídky probíhají s průvodcem, což jsou studenkty v dobových kostýmech. Pro turisty nabízíme kromě prohlídek také prodej propagačního materiálu, včetně turistických známek a letos nově disponujeme razítkem s motivem zámku. V sezoně budou rovněž pořádány koncerty dětí známé jako zámecké muzicirování a turistické pochody k místním zajímavostem, neboli Rudoltická stopa," říká Martina Jalamasová, starostka Slezských Rudoltic. Zájemci se dozvědí bližší informace o programu rudoltického zámku na telefonu 554 656 105, kde lze také objednat prohlídky mimo běžnou provozní dobu.
Krnovské noviny REGION ze dne 29.kvštna 2007
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Slezské Rudoltice

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 01.06.2007 v 14:24 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení