13. MFF CIOFF Frýdek-Místek

Tisková zpráva
13. Mezinárodní folklorní festival CIOFF
FRÝDEK - MÍSTEK 2007
12. až 18.červen 2007

Letos se již po třinácté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek, který je od roku 2005 zařazen mezi řádné členy světové organizace folklorních festivalů CIOFF a který bude letos pořádán za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M, VOŠ Goodwill F-M, BIC F-M a Region Beskydy

V době od 12. do 18. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Jistebníku, Klimkovicích, Pražmu a v Bašce. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 17.6.2007 v 16.00 hod. v Kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 13.6.2007 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 18.00 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech prvních sedm souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod. Od 9.00 hod. až do pozdních večerních hodin předvedou své umění jednotlivé soubory i nejlepší zpěváčci lidových písní. V neděli 17.6.2007 od 9.00 hod. až téměř do doby odpoledního Galakoncertu opět na Náměstí Svobody vystoupí další z celkem osmnácti pozvaných souborů a muzik. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.

Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Kohoutek ze Slatiňan, Vycpálkovci z Prahy, Žerotín ze Strážnice, domácí Ondrášek, SLPT Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Rozmarýn a Šidla z Frýdku - Místku. Dětský pořad obohatí víc než desítka malých zpěváčků. Zahraničí reprezentují soubory: Enggar&Associates z Indonézie, Escuela Municipal de Folklore de Arona ze Španělska, Pántlika z Maďarska, Kallet ja Kaisat z Finska, Hacettepe z Turecka, Sonder Felding z Dánska, heligonkáři souboru Vepor ze Slovenska a Klimczok z Polska.

Je připraven i doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M a Šuba-Duba Band z FM. Volejbalový turnaj přátel festivalu a Ostravičky bude zpestřením folklorních akcí.

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky Radio Proglas, Dětská tisková agentura, Informační server borovice.cz a Frýdecko-místecký a třinecký Deník. Festival podporují: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, celá řada sponzorů z okresu Frýdek-Místek - zejména VÚHŽ a.s Dobrá, Lesostavby F-M, Unis Cool s.r.o. Sviadnov, Transl v.o.s. F-M a Prontík F-M.

Zpracovala Eva Geryková, prezident festivalu
tel.: 558 418 313, fax: 558 435 015
mobil: 605 304 569
E-mail: eva.gerykova@fm.khsova.cz; gerykova@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 07.06.2007 v 01:19 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení