Divadelní předplatné 2008/2009

Milí divadelní přátelé,
letošní žhavý máj jako by nám chtěl připomenout jak blízko jsme létu, ba babímu létu, tedy času, kdy Vám budeme mít příležitost nabídnout již 18. divadelní sezónu.
Těšíme se na společné divadelní zážitky a věříme ve Vaši neutuchající diváckou přízeň.

Pavel Bártek

Předplatitelská skupina "A"

2 opery, 2 operety, 1 balet, 3 činohry

Bedřich Smetana: DALIBOR
Třetí Smetanova opera Dalibor překvapila po slunné Prodané nevěstě atmosférou pozdně gotického příběhu a neobyčejnou vášnivostí citu. Premiéra této opery se uskutečnila v den položení základního kamene k pražskému Národnímu divadlu - 16. května 1868 - v Novoměstském divadle v Praze.
Moravské divadlo Olomouc

Giuseppe Verdi: TRUBADÚR
V dramatu o trubadúrovi a cikánce Azuceně jsou všechny city vyhnány na ostří - láska a nenávist, obětavost a pomsta, žárlivost, touha po moci, smrt. Verdiho melodie jsou zde přímo marnotratně bohaté a výrazné. Je to pravá romantická hudba. Premiéra zaznamenala obrovský úspěch a operní scény sváděly o uvedení tohoto titulu doslova boje.
Slezské divadlo Opava

Eduard Künnecke: BRATRÁNEK Z BATÁVIE
Průzračná, hudebně bohatá komediální opereta o "zmatcích mládí".
Slezské divadlo Opava

Rudolf Friml: KRÁL TULÁKŮ
Dílo velkého světoběžníka Rudolfa Frimla - českého skladatele si Amerika přisvojila natolik, že ho lexikony ve velké zemi za mořem označují za "nejlepšího amerického operezního skladatele". Téměř dumasovský příběh o významném básníkovi středověku, Francoisovi Villonovi měl s Frimlovou hudbou takový úspěch, že se ho zmocnily kamery a jako jedno z prvních zfilmovaných scénických děl byl úspěšně uveden s nesmrtelným Mauricem Chevalierem v titulní roli.
Moravské divadlo Olomouc

ČTYŘI LISTY ŽIVOTA
/balet/
Leoš Janáček: Výběr z moravských lidových písní / Jablůňka
Jedinečná lidová poezie ve spojení se současným tanečním projevem, kterým podtrhuje i nezaměnitelný hudební odkaz Leoše Janáčka.
Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku
Motiv sýčka, podobně silný a dramatický jako známý motiv Beethovenovy Osudové symfonie.
Jaromír Nohavica: Divocí koně
choreografie o lidech... pro lidi....
Balet Praha - Pražský komorní balet Pavla Šmoka Praha

Nathaniel Richard Nash: OBCHODNÍK S DEŠTĚM
...byl podezřelý... přišel bůhví odkud a za sto dolarů slíbil dodat "až do domu" pořádný déšť...
Milý, komicky laděný, geniálně prostý příběh o hledání lásky, porozumění, o soudržnosti a láskyplných vztazích v rodině, vznikl již před padesáti lety a stal se předlohou pro stejnojmenný, dnes již legendární film.
V režii Petra Hrušky hrají: K. Březinová, I. Bareš, P. Křiváček, L. Král, J. Saic, R. Pomajbo, Z. Košata
Divadlo Na Prádle Praha.

Gorale Sibleyras ve spolupráci s Jeanem Dellem:
PŮLDRUHÉ HODINY ZPOŽDĚNÍ
Po třiceti letech manželství je nejvyšší čas mnoho věcí zásadně změnit. Manželé Sansieuovi se jednoho dne během devadesáti minut pokusí o revoltu proti zavedeným manželským stereotypům a vymetení nudy ze svého života. Podaří se jim to?
V režii Patrika Hartla hrají Daniela Kolářová a Milan Lasica
Studio DVA Praha

Moliére: LAKOMEC
Hra patří k vrcholům Molièrovy tvorby, společně s Misantropem, Tartuffem či Donem Juanem. Molière v těchto dramatech naplno zúročil nejen svůj talent, ale i trpké životní zkušenosti. Harpagon umí peníze hromadit, a to všemi prostředky, tvrdou lichvou i sebeodříkáním. Jeho dospělé děti chtějí život žít a užít a peníze by jim - dle jejich představ - měl někdo nadělit.
V režii Ivana Krejčího hrají: Kostas Zerdaloglu, Michal Stalmach, Zdeněk Jorda, Sabina Muchová, Marta Ondráčková, Martin Táborský, Hana Vaňková a další.
Slezské divadlo Opava

Cena předplatitelské skupiny "A": 1560,- 1400,- 1160,-

Pořadí: I. II. III.

Předplatitelská skupina "B"

5 činoher

Axel Hellstenius: ELLING A KJELL BJARNE aneb CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ
Elling a Kjell, dva bývalí chovanci psychiatrické léčebny, dostávají od státu velkorysou nabídku: byt a dostatečné množství peněz. K tomu jediný, ovšem nadmíru obtížný úkol: pokusit se žít jako "normální" lidé. Jejich zprvu nesmělé a později stále intenzivnější pokusy pochopit svět " tam venku" a začlenit se do něj, jsou sledem převážně komických situací. Oba přátelé, pro něž je zpočátku i prostý fakt, že je třeba vyjít ven z bytu, obrovským problémem, přes veškeré nástrahy své poslání nakonec nejen splní, ale nečekaně a mnohonásobně překročí.
Hrají: Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Vasil Fridrich, Eva Leinweberová / Lucie Stejskalová.
Divadlo Kalich Praha

Alessandro Baricco:NOVECENTO (MAGICKÉ PIÁNO)
Strhující příběh geniálního klavíristy. Odložené novorozeně námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil hrát na piáno tak, "že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval"... David Prachař získal za postavu Dannyho cenu Thálie 2006. Na klavír hraje Emil Viklický.
Režie: Lucie Bělohradská
Agentura Harlekýn Praha

Nikolaj Vasiljevič Gogol: REVIZOR
Geniální satirická komedie, ve které se autor vysmívá ruské společnosti plné přebujelé byrokracie, úplatkářství, hlouposti, podlézavosti a pokrytectví. Dnes však už dávno víme, že nejen té ruské...
Režie: Ivo Krobot.
Klicperovo divadlo Hradec Králové

Robert Bolt: AŤ ŽIJE KRÁLOVNA
Duel dvou královen napsaný podle skutečných událostí. Anglická královna Alžběta I. a skotská královna Marie Stuartovna bojují o moc, čest, lásku a nakonec i o holý život. Tragikomické a nadčasové podobenství o vzestupu a pádu i pomíjivosti pozemských věcí a neuchopitelnosti těch ostatních.
Skvělé herecké výkony nejen dvou královen - Jitka Čvančarová - Marie Stuartovna a Zuzana Slavíková - Alžběta.
V režii Petra Kracika dále hrají Miloš Kopečný, Rudolf Jelínek, Jan Teplý, Ivo Kubečka, Rostislav Čtvrtlík/ Karel Vlček, Ondřej Kavan/ Jan Konečný, Jan Révai a další.
Divadlo Pod Palmovkou Praha

Israel Horovitz: PŘÍLIŠ DRAHÁ MATHILDA
Mathilda, šaramantní francouzská dáma, a Chloé, odměřená učitelka jazyků, žijí v pařížském bytě u Lucemburské zahrady. Jejich život se změní v okamžiku, kdy do jejich uzavřeného vesmíru vstoupí Američan Mathias Gold.
Strhující, téměř detektivní tragikomedie o "odkazu předešlých generací", ve které se osobní osudy prolínají s postřehy o dvou rozdílných systémech hodnot.
Hrají: Jiřina Jirásková, Vladimír Dlouhý a Veronika Freimanová
Režie: Kateřina Iváková
Divadlo Blaník Praha

Cena předplatitelské skupiny "B": 1250,- 1120,- 920,-

Pořadí: I. II. III.

Předplatitelská skupina "D"

5 činoherních komedií

Charles Kudlám: ZÁHADNÁ IRMA
Jana Paulová a Pavel Zedníček představují svou novou komedii, s níž se jim zcela jistě podaří navázat na úspěch předchozích společných titulů.
Záhadná Irma je zdařilou parodií na hororové příběhy se vším, co k tomuto žánru patří. Naši dva přední komici se ve hře chopí hned sedmi rolí najednou, jejich pověstný herecký temperament si tedy náležitě přijde na své.
Režie: Petr Novotný
Divadlo Kalich Praha

Eugéne Labiche: NEJŠŤASTNĚJŠÍ ZE TŘÍ
Největším paroháčem v manželství je milenec. Komedie o nevěře, kde nejplodnějšímu francouzskému autorovi 19. století (některé prameny uvádějí až 220 her) nestačil klasický trojúhelník, a přidal proto nejen minulého nápadníka, ale i další manželský pár, aby vše nakonec zamíchal do fiakru, který se na scéně nikdy neobjeví.
V režii Vladimíra Strniska hrají: Ivan Řezáč, Simona Postlerová, Kamil Halbich / Jan Hájek, Michal Dlouhý/ Tomáš Pavelka, Kateřina Hrachovcová - Herčíková, / Veronika Pospíšilová, Martina Hudečková/ Marika Procházková.
Agentura AP PROSPER Praha

Karel Poláček - Martin Vačkář - Ondřej Havelka: MUŽI V OFFSIDU
Komedie o tom, že kdo zradí svůj klub, nemá štěstí v životě. Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a gumáky a kterak otec a syn Habáskovi skrze lásku k žižkovské Viktorce dojdou rodinného štěstí. Přitom se bude vaše bránice třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře.
V režii Ondřeje Havelky hrají: Vojtěch Havelka, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Martin Zbrožek, Ota Jirák, Petra Nakládalová a další.
Městské divadlo Mladá Boleslav

Stanislav Štepka: SEDEM HLAVNÝCH HRIECHOV
Sedem pôsobivých, možno miestami bizarných či neuveriteľných vidieckych príbehov tentoraz spája jednota miesta - vidiek, slovenská dedina so svojimi jedinečne odpozorovanými hrdinami i svojráznymi typmi, čo nám tak farbisto a doslova voňavo približujú našich hriešnikov so svojimi milými, hoci čudnými, chvíľami vôbec nie cudzími, ak nie aj našimi hriechmi.
V režii Juraje Nvoty hrají: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Karin Olasová/ Lujza Schrameková, Milan Šago, Kristína Farkašová/ Veronika Koščová, Richard Felix/ Kamil Mikulčík, Pavel Čížek, Ladislav Hubáček
Radošinské naivné divadlo Bratislava

Brandon Thomas: CHARLEYOVA TETA
Rozpustilá a vůbec jedna z nejlépe napsaných komedií v historii divadla, o dvou oxfordských studentech, Charliem a Jackovi, kteří se chystají pozvat dívky svého srdce na milostnou schůzku. Tu však s ohledem na svou stydlivost i možné snadnější získání obou dívek hodlají zinscenovat jako setkání s Charleyovou tetou. Zlomyslná náhoda spolu s dluhy, typickým to průvodcem studentských let v každé zemi a době, zaviní, že v roli Charleyovy tety vystoupí poněkud rozmazlený student Babberley.
V režii Gustava Skály hrají Petr Štěpán, Jan Mazák, Alan Novotný, Igor Ondříček, Pavla Vitázková, Radka Coufalová - Vidlák, Josef Jurásek, Zdeněk Junák a další.
Městské divadlo Brno

Cena předplatitelské skupiny "D": 1250,- 1120,- 920,-

Pořadí: I. II. III.

Předplatitelská skupina "P"

Anton Pavlovič Čechov: RACEK
Námět na krátkou povídku: na břehu jezera žije od dětství mladá dívka...je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji, a nemaje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby... Slavný spisovatel, slavná herečka a mládí plné ideálů.
Michal Čapka obdržel za roli Trepleva Cenu Thalie 2007 a Alena Sasínová - Polarcyk byla za roli Arkadinové na tuto cenu nominována.
V režii Ivana Krejčího dále hrají Pavel Cisovský, Tereza Dočkalová, René Šmotek, Dana Fialková, Lucie Finková a další.
Komorní scéna Aréna Ostrava

Ludvík Aškenazy - Jan Borna: MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA aneb JAK JSEM SE ZTRATIL
Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. Při bloudění vánoční Prahou ho potká řada dobrodružství. Autor úpravy a režisér Jan Borna dal příběhu formu divadelní revue a doslova ji prošpikoval naživo hranými hity let šedesátých.
Hrají: Pavel Tesař, Jan Vondráček, Peter Varga, Čeněk Koliáš, Martin Veliký, Martin Matejka, Magdalena Zimová, Klára Sedláčková-Oltová, Ivana Lokajová, Milan Potoček a další.
Divadlo v Dlouhé Praha

Václav Havel: ŽEBRÁCKÁ OPERA
Bude pánem londýnského podsvětí proslulý svůdník a zločinec Macheath nebo šéf konkurenční zločinecké organizace Peachum? A jakou roli sehraje v příběhu krásná Jenny či velitel policie Lockit? V inteligentní komedii uvidíte, jak každý s každým a všichni proti všem zvítězili nad pravdou a nenávistí.
V režii Michala Langa hrají: Ivan Řezáč, Robert Jašków, Stanislav Šárský, Klára Pollertová-Trojanová, Apolena Veldová, Kamil Halbich, Milan Kačmarčík, Jaroslav Šmíd, Jana Stryková, Eva Leimbergerová,, Michal Dlouhý j.h., Johanna Tesařová j.h. / Jitka Smutná j.h. a další.
Švandovo divadlo Praha

Peter Shaffer: VEŘEJNÉ OKO
Bláznivý příběh netypického, trochu šokujícího manželského trojúhelníku o hledání ztracené lásky, o chvále moudrého bláznovství, o smyslu zápasu o lásku a o hledání ztracené víry, působí více než čtyřicet let po napsání jako neobyčejné osvěžení. Jako napůl zapomenutá melodie, kterou je dobré si připomenout, abychom docela neokorali a nepoztráceli svoji lidskost.
V režii Ondřeje Zajíce hrají Lukáš Vaculík, Ivana Jirešová, Hynek Čermák.
Divadlo V Řeznické Praha
Cena předplatitelské skupiny "P": 1000,- 900,- 740,-

Pořadí: I. II. III.

Předplatitelská skupina "S"

Emerich Kálmán: ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA
"Klasický" operetní čtyřúhelník proslulé libretistické dvojice Stein-Jenbach plný kálmánovsky nápadité " roztančené" hudby. Jestli chcete vědět jak to dopadne, když se kníže z nejvyšších aristokratických kruhů zamiluje do hvězdy šantánu a chce se s ní oženit proti vůli rodiny, nezbývá Vám nic jiného, než se přijít na tuto slavnou operetu podívat.
Slezské divadlo Opava

Sean O´Casey: PENZION PRO SVOBODNÉ PÁNY
Kolotoč bláznivých situací v jednom penzionu, kam se uchýlí jeho nájemník se svou slečnou. Penzion má ale přísné domovní předpisy, a tak způsob, jak se zbavit nežádoucí slečny, je hlavní osou této frašky, kterou rovněž proslavil stejnojmenný film Jiřího Krejčíka.
V režii Milana Schejbala hrají Svatopluk Schiller, Petra Duspivová, Zbigniew Kalina, Helena Karochová, Vladimír Mrva, Kateřina Šrámková.
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram

William Douglas Home: LEDŇÁČEK
Lehkou rukou napsaná a humorem oplývající konverzační komedie nás zavádí do lepší společnosti, která řeší u kávy či brandy své "fatální" vztahy a problémy.
Čeká nás typicky sarkastický britský humor, vypointované dialogy, ironický a zároveň decentně dojemný příběh.
V režii Ladislava Smočka hrají Alena Vránová, František Němec a Petr Kostka.
Divadlo Ungelt Praha

Alan Ayckbourn: KDES TO BYL(A) V NOCI
Situační komedie z pera úspěšného současného britského dramatika Alana Ayckbourna o tom, že odpověď na otázku "Kdes to byl(a) v noci?" může být za jistých okolností v manželství jedna z nejtěžších.
V režii Jiřího Menzla hrají: Veronika Freimanová, Ljuba Krbová/ Jana Švandová, Barbora Leichnerová/ Marcela Rojíčková, Rudolf Hrušínský, Zdeněk Žák, Josef Carda.
Divadlo Bez Zábradlí Praha

Antonín Procházka: VĚRNÍ ABONENTI
Komedie o divácích pro diváky. Co se stane, když si manželé sednou v hledišti každý jinam a on dostane mladou půvabnou sousedku.
V režii Antonína Procházky hrají: Václav Vydra, Andrea Černá, Jana Boušková, Pavel Kukinčuk, Antonín Procházka a další.
Agentura Harlekýn Praha

Cena předplatitelské skupiny "S": 1000,- 900,- 760,-

Pořadí: I. II. III.

Předplatitelská skupina Rolnička
4 pohádky pro děti předškolního věku


Hanna Januszewska: TYGŘÍK PETŘÍK
Pohádka o malém bojácném tygříkovi Petříkovi, který si tygří pruhy musí zasloužit svou odvahou.
Divadlo Rolnička Kopřivnice

Vítek Peřina: HRNEČKU VAŘ
Dvě pohádky o hrnečcích, které někdy jsou a někdy nejsou kouzelné, ale vždy jsou svým majitelům ku prospěchu.
Naivní divadlo Liberec

Josef Čapek: O PEJSKOVI A KOČIČCE
Herec s herečkou, s využitím nejrůznějších divadelních triků a kouzel budou dětem vyprávět něžné příběhy dvou zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají.
Divadlo Drak Hradec Králové

MICHAL JE KVÍTKO
.. pokropte ho vodou a nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci!
Michal Nesvadba z Kouzelné školky to s květinami i dětmi opravdu umí. Tak se přijďte bavit s námi!
Pragokoncert Bohemia Praha

Cena předplatitelské skupiny Rolnička : 300,-

Předplatitelská skupina "Čtyřlístek"
4 pohádky pro děti mladšího školního věku


Helena Štáchová, Miki Kirchner: JAK PAN SPEJBL PRÁŠIL
Nebýt Hurvínkova vynálezu, který usnadnil cestování, nebyl by se pan Spejbl ocitl na dvoře samotného sultána, nesetkal by se tam s Al-bábou Kateřinou a určitě by nemusel s ní i Máničkou prchat před jistou smrtí na létajícím koberci. Jaká další neuvěřitelná dobrodružství naše cestovatele potká? Přijďte se podívat.
Divadlo Spejbla a Hurvínka Praha

Rostislav Pospíšil: PIDÍNCI A MODRÝ KOCOUR
Starý modrý kocour je trochu showman a rád přehání, ale jinak je to dobrák. Žije na jednom lesním palouku a jeho sousedy jsou bytůstky menší než trpaslíci, takoví trpaslíci trpaslíků neboli pidínci.
Moravské divadlo Olomouc

František Hrubín: KRÁSKA A ZVÍŘE
Silný příběh o obětavé lásce Krásky, která překoná zlá kouzla a vysvobodí netvora ze zakletí.
Divadlo loutek Ostrava

Jaroslav Kvapil: PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Princeznu Pampelišku chce její otec vdát za bohatého prince. Pampeliška však raději ze zámku uteče a vydává se s Honzou do světa. O napínavé chvíle určitě nebude nouze a už teď prozradíme, že oproti originálu šumperskou princeznu Pampelišku Honza zachrání a vše skončí dobře, jak se na pohádku sluší a patří.
Moravskoslezské divadlo Šumperk

Cena předplatitelské skupiny "Čtyřlístek": 300,- 260,- 160,-
Pořadí: I. II. III.

Výhody předplatného:
- předplatitelský průkaz je přenosný - může se darovat nebo půjčit jiné osobě
- zaručuje stálé místo v hledišti
- předplatitelé skupin A, B, D, P, S získají kupon, který mohou v pokladně BD vyměnit za volnou vstupenku na koncert z cyklu KPH ( platí na vybrané koncerty a do vyčerpání kapacity sálu)
- předplatitelé KPH získají 2 kupony, který mohou v pokladně BD vyměnit za volné vstupenky na kterékoliv představení ostatních předplatitelských skupin (platí do vyčerpání kapacity sálu)
Rozdělení hlediště: Pořadí I. 1. - 8. řada
Pořadí II. 9. - 16. řada
Pořadí III. Balkon


Prodej předplatného a příjem nových přihlášek v pokladně divadla od 17. června 2008.

Všechny zájemce o předplatné žádáme o vyplnění přihlášky.

Stávajícím předplatitelům rezervujeme jejich místa do 4. července 2008.
Rezervaci je nutné potvrdit telefonicky nebo osobně v pokladně BD.
Po tomto termínu budou nepotvrzená místa nabídnuta dalším zájemcům.
Pokladna bude v době od 5. července do 18. srpna 2008 uzavřena.
Prodej předplatného bude pokračovat od 19. srpna 2008.
Uzávěrka předplatného 19. září 2008.

Pokladna:
úterý 14,00 - 17,00
středa 14,00 - 17,00
čtvrtek 14.00 - 17.00
pátek 10,00 - 14,00
Pokladna tel. 556 770 145

Informace tel. 556 770 142
http://divadlo.novy-jicin.cz

DALŠÍ INFORMACE: Beskydské divadlo

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 10.06.2008 v 14:48 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení