Sedlnice oslaví svůj den se zpěvačkou Petrou Černockou

Sedlnice se chystají na tradiční srpnový Den obce. Ten se bude konat už tuto sobotu a jako každý rok se příchozí mohou těšit na spoustu zábavy. V rámci oslav proběhne také další ročník Sedlnického unterwassermanna, tedy recesní soutěže obojživelných plavidel vlastní výroby. Vystoupí i zpěvačka Petra Černocká.
Stejně jako loni je i letošní sobotní ročník Sedlnického unterwassermanna zasvěcen recesním závodům obojživelných plavidel vlastní výroby v korytě říčky Sedlnice. Jako obvykle se počítá s nedostatekm vody, a plavidla by proto měla být přenosná. Vítěz musí zdolat sto metrů dlouhý úsek. Kromě času se ale hodnotí i vzhled vozidla i posádky a styl překonání trasy. Diváci navíc potleskme vyhodnotí nejsympatičtější posádku. Soutěž startuje v 17 hodin.
Samotný Den obce bude zahájen ale už po druhé hodině odpolední a je se rozhodně nač těšit. Nejprve se dostane na ty nejmenší. Vystoupí například Bořek stavitel a další atrakce. Letos oslavy okoření vzácný host. "V sobotu si připomeneme i páté výročí otevření KIC Sněženka a pozvání přijala i jeho kmotra, zpěvačka a herečka Petra Černocká," potvrdili organizátoři. Česká herečka a zpěvačka vystudovala operní zpěv a hru na klavír; po absolutoriu školy začínala zpívat se skupinou Pastýři Petra Hanniga. V Divadle Semafor hrála v legendární Šimkově a Grossmanově hře Besídka v rašeliništi, později u Suchého ve hře Čarodějky. Mladou čarodějnici Saxanu, létající dívku na koštěti si zahrála a zazpívala o něco později ve stejnojmenném filmu scénáristy Miloše Macourka a režiséra Václava Vorlíčka. Jeko herečka se objevila i v několika dalších televizních pořadech Slovenské televize. Dodnes její písničky hrají nejoblíbenější česká rádia. Pro ty už docela dospělé je poté v Sedlnicích od dvaceti hodin připraven večerní program, tentokrát prakticky zcela taneční. Přestaví se v něm kapela Krokodýl. Chybět nebude ani sváteční ohňostroj. Den obce Sedlnice se koná tuto sobotu 30. srpna odpoledne v areálu zámeckého parku.
Zveřejněno 27.08.2008 v 09:04 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení