Jarmark v linhartovském zámku překonával rekordy

Sezóna vánočních jarmarků je v plném proudu. Ten největší na krnovském náměstí sice začíná až zítra, ale davy lidí už vyrazily okusit vánoční atmosféru na linhartovský zámek. Přišlo jich sem na dva tisíce.
Vánočního zámeckého jarmarku se zúčastnilo čtyřicet tři prodejců, kteří nabízeli především tradiční vánoční dekorace a ručně vyráběné zboží. "Měli jsme samé kladné ohlasy, lidé za mnou chodili, že je to jediný jarmark, kde je takový pestrý a nápaditý sortiment zboží. Vybíráme samé rukodělné práce a nenajdete zde žádné pochybné zboží z tržnic. Také s návštěvností jsme byli velmi spokojeni, přišlo nám téměř dva tisíce lidí, což je pro linhartovský zámek zatím rekord," pochvaloval si kastelán zámku Jaroslav Hrubý.
K vidění i nakupování toho na zámku bylo mnoho. Prodejci nabízeli keramiku všeho druhu, formičky na pečení cukroví, vánoční ozdoby, ručně vyráběná mýdla, polštářky plněné bylinkami i ručně vyráběné tašky a kabely. O ty, kterým při nakupování vyhládlo, se staraly stánky s občerstvením, domácími bramboráky, grilovanými klobáskami i karbanátkami. Pro zahřátí sloužily nejrůznější druhy punčů, svařáka medovina.
Zejména nejmladší návštěvníky potěšila Ježíškova pošta. Pracovníci Pošty Město Albrechtice touto formou nabídli všem možnost, jak si napsat Ježíškovi o dárky. Kdo už na dárkonoše Ježíška nevěří, mohl svá vánoční přáníčka prostřednictvím jeho pošty rozeslat svým blízkým. Dopisy a pohledy, které návštěvníci zanechali ve speciální Ježíškově schránce, poputují na poštu do Božího Daru, kde budou označeny speciálním razítkem, a budou vráceny na adresu, kterou odesilatelé uvedli na obálky. V místnosti určené pro psaní dopisů byly vystaveny práce dětí z albrechtické školky. Děti však nejdřív zpytovaly svědomí, zda si mohou dovolit vstoupit do místnosti, která je plná čertů.
Přestože většina z nich strach překonala, bojácnější děti si dopisy mohly napsat u improvizované přepážky. Zatímco malí návštěvníci přemýšleli, o kterou z vysněných hraček si Ježíškovi ještě zapomněli napsat, rodičové chvilky volna využívali k nakupování dárků a se slovy chvály vybírali z nabídky dětských knih, které pracovníci pošty prodávali.
Když se začalo stmívat, jarmark pomalu končil a ze zámku odjížděli první prodejci i poslední návštěvníci. "Dnes to byla paráda. Dovnitř jsem zboží nesla nadvakrát, teď ten zbytek poberu jednou rukou,"pochvalovala si na odchodu ještě jedna z prodejkyň, když odcházela domů.
Bruntálský a Krnovský deník REGION
Květa Gebauerová
ze dne 8.prosince 2009
DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 08.12.2009 v 10:25 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení