Seminář knihovníků představil digitalizované knihy

Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm ve spolupráci s Moravskoslezskou knihovnou v Ostravě si prostřednictvím semináře pro knihovníky severomoravského kraje připomenula 14. března 100. výročí narození ilustrátora, spisovatele a literárního teoretika Josefa Strnadla.

Seminář proběhl v malém sále Domu kultury a se zájmem se ho zúčastnili také studenti frenštátského gymnázia. Erudované a mimořádně zajímavé zhodnocení díla Josefa Strnadla přednesla profesorka Svatava Urbanová z Ústavu pro regionální studia Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Osobními vzpomínkami přispěl Libor Knězek.

Digitalizované knihy Josefa Strnadla a prezentaci čteček, jako nového média na knižním trhu, představily Monika Oravová a Gabriela Filipová z Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě. Návštěvníci semináře tak měli možnost seznámit se s technickými možnostmi čtení elektronických knih prostřednictvím čteček, tabletů a iPad. „Prezentací čteček jsme byly příjemně překvapeny. Pro spoustu lidí to bude velký přínos“, řekly pracovnice frenštátské knihovny.

TISKOVÁ ZPRÁVA
Frenštát pod Radhoštěm
15. března 2012
Martina Burianová
Městská knihovna Frenštát p.R.
Dr.Parmy 254
744 01 Frenštát p.R.
tel. 556 835 670
e-mail: knihovna@mufrenstat.cz
www.knihovnafrenstat.infomorava.cz

Zveřejněno 15.03.2012 v 10:26 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení