4. Dobročinná aukce Diakonie Vsetín

Vsetínským zámkem zněla Saxana i příhozy dražitelů
Pátek 23. 11. 2012 patřil Mramorový sál vsetínského zámku čtvrté Dobročinné aukci Domov, který organizovala Diakonie Vsetín a záštitu nad ní převzalo město Vsetín i Zlínský kraj. Dražilo se celkem 58 uměleckých předmětů, které věnovali valašští umělci stejně jako přátelé a uživatelé Diakonie. Patronát nad akcí převzala tento rok herečka a zpěvačka Petra Černocká. Ta, spolu se svým manželem Jiřím Pracným, zazpívala své známé hity, okouzlila neutuchajícím šarmem a energií a ke zpěvu oblíbené Saxany přibrala i přítomné děti v sále.
Poté se už program soustředil na dražbu samotnou. Předmětem, který byl vydražen za nejvyšší částku, se stal obraz již zesnulého mladého malíře Petra Čapáka. Prodal se za 9 500 Kč. Veliký zájem byl již tradičně i o předměty z dílny uživatelů Diakonie, seniorů Denního stacionáře Zahrada. Například Adventní mísa, kterou na aukci věnovali, se vyšplhala z vyvolávací ceny 400 Kč na konečných 2 300 Kč, a stane se nedílnou součástí letošních vánoc nového majitele. Nejštědřejší dražitel vydražil díla za úctyhodnou částku 14 900 Kč. I díky jemu se celkový výtěžek vyšplhal na 104 650 Kč.
"Dobročinnou aukci Domov jsme organizovali již počtvrté. Součet výtěžků všech ročníků je přes půl milionu korun, za což všem lidem, kteří jsou v dnešní nelehké době ochotni přijít a finančně podpořit práci vsetínské Diakonie, patří náš veliký dík!“, shrnuje ředitel Diakonie Dan Žárský a dodává: „Celý výtěžek využijeme na dokončení zahrady, na které budou moci senioři z Domova Jabloňová relaxovat, setkávat se s přáteli, rodinou, dětmi z nedaleké Mateřské školy nebo pěstovat bylinky.“ Na otázku: Co je bonusem aukce oproti běžné koupi uměleckého díla, odpověděla přítomná dražitelka: „Pokaždé zde panuje neopakovatelná, přátelská atmosféra způsobená zajisté i tím, že na jednom místě je tak silná koncentrace lidí, kteří se rozhodli, že pomohou dobré věci".
DIAKONIE ČCE - středisko Vsetín
DIAKONIE ČCE - středisko Vsetín
DIAKONIE ČCE - středisko Vsetín
DIAKONIE ČCE - středisko Vsetín
DIAKONIE ČCE - středisko Vsetín

Marta Vodáková
PR pracovník
Diakonie ČCE - středisko Vsetín
Strmá 34/2, 755 01, Vsetín
vodakova.vsetin@diakonie.cz
571 420 617, 734 766 350
www.diakonievsetin.cz

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Zveřejněno 01.12.2012 v 00:18 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení