II. Ročník Memoriálu Jiřího Rašky - FIS CUP - 30.8. a 31.8.2013

Frenštát pod Radhoštěm, 27. 8. 2013
Vážení sportovní přátelé,

jménem skokanského oddílu TJ Frenštát p. R. Vás informujeme o plánované sportovní a společenské události.
loňském roce 2012 jsme založili závod nesoucí jméno našeho slavného skokana na lyžích - Memoriál Jiřího Rašky. Díky pozitivním ohlasům po loňském zářijovém závodě, při němž byl též areál skokanských můstků právě po Jiřím Raškovi přejmenován, jsme se utvrdili v tom, co bylo plánováno již před prvním ročníkem tohoto memoriálu a to pokračovat dále v podniku nesoucím jméno našeho prvního zimního olympijského vítěze.
Na konci letošních prázdnin zavítá po 16 letech do Frenštátu pod Radhoštěm opět závod pod hlavičkou Mezinárodních lyžařské federace - FIS CUP. Bude se závodit ve dvou kategoriích - muži a ženy. Vítěz dvoudenního klání si odveze, tak jako loňský nejlepší závodník Lukáš Hlava, putovní pohár - originální vítězný pohár (téměř 1m vysoký), který Jiří Raška získal za první místo v závodě turné čtyř můstků v roce 1969 v Bischofshofenu.
Finálový den (sobota 31.8.2013) bude též připomínkou a oslavou 40 let od prvního letního Grand Prix ve skocích na lyžích, které se v září roku 1973 konalo na tehdejším největším můstku s umělou hmotou na světě - ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Pro diváky bude připravena prezentace vývoje skokanského vybavení (lyže, kombinézy, boty) v programu "Tak jde čas" a zároveň ukázka skokanského stylu let minulých - skok s paralelním vedením lyží (na můstku HS 106) s komentářem legendárního skokanského reportéra Jaroslava Suchánka.
Na tuto akci jsou pozvání všichni žijící držitelé medailisté z OH a MS z dob Československa i České republiky a tak dojde i na setkání čtveřice našeho zatím posledního kvarteta stříbrných medailistů z MS v roce 1993 z Falunu: Sakala, Parma, Jež, Švagerko a připomenutí výročí 20 let od tohoto úspěchu, jenž byl jednou z posledních "federálních" týmových medailí ve sportu jako takovém.
Účast na akci též potvrdil první vítěz Grand Prix z roku 1973 - německý skokan Heinz Wosipiwo, který v minulosti dvakrát právě před Jiřím Raškou a Rudou Höhnlem skončil na MS druhý. Všechny skokanské, ale i sportovní legendy se zúčastní též autogramiády pro diváky.
V rámci těchto závodů bude vyhlášen letní mistr České republiky ve skocích na středním můstku (závod 31.8.2013) a tak ve Frenštátu p. Radhoštěm přivítáme kompletní českou reprezentaci skokanů na lyžích. Bude to prakticky jedna z posledních možností vidět naše nejlepší skokany před olympijskými hrami v závodě na našem území.
Nad 2. Ročníkem Memoriálu Jiřího Rašku udělil záštitu ČOV.

Roman Klíma předseda OV MJR
Ing. Jan Baier ředitel závodu MJR

DALŠÍ INFORMACE: Frenštát pod Radhoštěm
Zveřejněno 27.08.2013
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení