Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm představuje plán akcí na rok 2014

Jako každý rok, tak i letos patřil měsíc září plánování. Konkrétně přípravě kulturního dramaturgického plánu na rok 2014. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se už čtvrtým rokem plánuje většina kulturních akcí na rok dopředu. V pondělí 30. září 2013 došlo k posledním korekturám kulturního dramaturgického plánu na rok 2014. Pokud se vše podaří zrealizovat, tak se v příštím roce mají lidé z Frenštátu i jeho návštěvníci na co těšit.

Osu celého ročního programu tvoří samozřejmě velké akce, které mají ve městě tradici. Vedle folklorních festivalů je to především Den města, Den dětí s Continentalem, Gulášové slavnosti nebo Martinský trh. Fanoušci nepřijdou o stále oblíbenější akce na Horečkách, jako jsou Raškohrátky, Horečky fest a Svátek Dřeva. V tuto chvíli se o účinkování na Horečkách jedná s takovými jmény, jako je kapela Kryštof, Tomáš Klus anebo Čechomor se Smíchovskou komorní filharmonií. Autokemp bude přes léto hostit dva velké koncerty - Roberta Křesťana s Druhou Trávou a kapelu Hop Trop. Samozřejmě opět bude v kempu promítat letní kino Minibiják Špalek. Stěžejní osu kulturních akcí pod střechou tvoří i v roce 2014 abonentní koncerty v sále frenštátského kina, které letos zaznamenávají nebývalou přízeň diváků. Abonentní cyklus klasické hudby bude v roce 2014 rozšířen celkem na pět koncertů a můžeme se těšit i na velká jména jako je Iva Bittová anebo držitelka ceny Thálie za rok 2012 zpěvačka Hana Holišová. Téměř padesát doprovodných akcí chystá frenštátská knihovna, výstavy, rozsáhlou přednáškovou činnost i akce pro školy. Mezi osobnosti, které nejvíce rezonují v programu knihovny, bude patřit například držitelka ceny Magnesu Litera, ilustrátorka Lucie Seifertová. Vzhledem k tomu, že v roce 2014 nebude možno využívat zázemí Domu kultury, který projde rozsáhlou rekonstrukcí, využijí návštěvníci knihovny prostor spolupracujících organizací, ZUŠ, Muzea a Klubu důchodců. Stejnou cestou úzké spolupráce se spřátelenými organizacemi při pořádání celé řady společných akcí půjde celé Městské kulturní středisko. Cílem tohoto postupu bude celkově zefektivnit organizaci společenských akcí ve městě. Městské kulturní středisko tak bude pomáhat při organizaci veřejných akcí jiným organizacím a ty naopak obohatí svou činností kulturní programy pořádané městem. Nebude se jednat pouze o kulturní akce, ale také o akce společenské a sportovní. Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm v následujícím roce průběžně připraví přes 400 projekcí. Mezi nimi bude celá řada filmových novinek v aktuálních termínech. Na své si přijdou také nároční diváci sdružení ve filmovém klubu, kterým je věnováno asi 30 projekcí. Kino nezapomíná ani na děti, pro které během celého roku promítá oblíbené pohádky v cyklu Bijásek. Samostatnou kapitolu tvoří plán akcí pro školy a studenty, kde vedle přednášek, besed a promítání, dominují především divadelní představení. Vedle Těšínského divadla navštíví Frenštát také Pražské divadlo Julie Jurištové anebo skvělí Draci z Hradce Králové. Divadelní veřejnost se letos konečně dočká také vynikajícího herce Karla Rodena, který v kině vystoupí v únoru 2014.

"Snažili jsme se, aby rekonstrukce Domu kultury v letech 2014/2015 měla na kulturní život města co nejmenší vliv. Přestože v tomto období nebude možno v kulturáku pořádat celou řadu plesů a mezi nimi například oblíbený Horobál (zde budou využity prostory Hotelové školy) a Frenmusic, je i tak nabídka kulturních pořadů nebývale pestrá. Podstatným krokem kupředu v oblasti propagace nejen kulturních akcí, ale také významných výročí, volnočasových aktivit a sportovních podniků pořádaných na Frenštátsku, by mělo být vytvoření nové databáze, která bude základem vzniku společného kalendáře akcí. Takto se bude eliminovat souběh několika akcí najednou v jednom termínu. Navíc to umožní pořadatelům vzájemně spolupracovat a především lépe informovat veřejnost o všem podstatném, co se v našem městě a okolí děje.

Dramaturgický plán OSMKS na rok 2014 ke stažení: (změna programu vyhrazena)

http://www.kulturafrenstat.cz/dramaturgicky-plan-ke-stazeni/ds-1062/p1=2186

Marian Žárský
Městské kulturní středisko
Frenštát p. Radhoštěm
606 756 313
www.kulturafrenstat.cz

Zveřejněno 01.10.2013
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení