Hasiči Petřvaldík

Jednotka v Petřvaldíku je v kategorii JPO V., tj. jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s místní působností, která zabezpečuje výjezd družstva o zmenšeném početním stavu (3 + 1, 4 hasiči).
.
Zasahuje zejména na území svého zřizovatele, pokud není v případě rozsáhlých mimořádných událostí požadován výjezd jednotky jinam.

Kromě toho, že jednotka SDH Petřvaldík zajišťuje primárně své povinnosti na úseku ochrany obyvatelstva, vychovává si i své nástupce. Družstva od nejmladších žáků až po muže a ženy jsou pravidelnými favority Moravskoslezské lity (mini žáci, mladší žáci, starší žáci, ženy, muži).

Dosud jednotka používala k přepravám k zásahu vozidlo, které bylo v provozuschopném stavu udržováno pouze díky nadšení dobrovolníků. Zastupitelstvo obce Petřvald proto na svém 23. zasedání dne 2. 7. 2014 schválilo nákup nového vozidla. S finančním přispěním Moravskoslezského kraje byl sboru dobrovolných hasičů v Petřvaldíku dne 8. 8. 2015 slavnostně předán nový automobil Ford Transit Kombi. Automobil byl ještě dne 9. 8. 2015 před kostelem sv. Mikuláše slavnostně posvěcen.
Ing. Šárka Fabiánová
.
.
Zveřejněno 01.09.2015 v 09:58 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení