Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

TZ_3 Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel 10. - 13. 12. 2015

SOUZNĚNÍ 2015 (17. ročník) www.souzneni-festival.cz

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.

CONSONANCE 2015: 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.Sedmnáctý ročník festivalu Souznění klepe na dveře. Ojedinělý projekt nabízí ve čtyřech dnech pestrý program napříč žánry. Můžete se zaposlouchat do sváteční hudby adventního a vánočního času na scénách v exteriérech a interiérech, včetně vybraných kostelů Moravskoslezského kraje – letos naposled ve Václavovicích, pak ve Frýdku-Mistku, Kozlovicích a Ostravě. Festival představuje mizející svět lidových tradic z domova i zahraničí, seznamuje s vánočními zvyky blízkých i vzdálenějších krajů a národů.

„Návštěvníci mohou také letos obdivovat práci nejlepších uměleckých řemeslnických mistrů, poslouchat duchovní hudbu a zpěvy, známé i méně známé koledy v podání dětí a dospělých, amatérů i profesionálů,“ přibližuje Zdeněk Tofel, ředitel festivalu. Ve čtvrtek 10. prosince odstartují festival Souznění v kostele sv. Václava ve Václavovicích v 18.00 hod. bohužel už vyprodaným koncertem Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory. V pátek pak Ensemble Inégal určitě nadchnou od 19.00 hod. barokní duchovní hudbou návštěvníky farního kostela sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. Sobotní tradiční Vánoční jarmark v Kozlovicích bude patřit od rána Ľudové hudbě Stana Baláža se sólistkami Folklornej skupiny Raslavičan ze Slovenska, souboru Qalilo z Gruzie, Folklornímu souboru Pentla z Boršic, domácím souborům Valášek a Valašský vojvoda a mnoha dalším. Hlavní hvězda tohoto ročníku vynikající zpěvák Kamil Střihavka s rozšířenou skupinou Leaders! vystoupí na závěrečném nedělním Galakoncertě v Domě kultury města Ostravy.

V sobotu a v neděli můžete navíc ochutnat i zakoupit speciality domácí i zahraniční kuchyně nebo vybrané nápoje a k tomu si vybrat dárky z bohaté nabídky uměleckých řemesel. „Nejenom hlavní program festivalu je letos velice bohatý, ale i ten doprovodný nabízí skutečné hodnoty i vkusnou zábavu. Chceme více zpříjemnit sváteční atmosféru lidem ve vybraných městech a obcích prostřednictvím festivalových hostů,“ prozrazuje Zdeněk Tofel. Například v Ostravě probíhají na Masarykově náměstí v rámci cyklu Ostravské Vánoce tradiční Vánoční trhy. V pátek 11. prosince právě tady představí od 16.40 hod. svůj sváteční program nejprve Hanácký soubor písní a tanců Klas Kralice na Hané a vzápětí vynikající seskupení Qalilo z Gruzie. Následně hned v 19.00 hod. se můžeme těšit v sále restaurace Huťařství v Kunčicích pod Ondřejníkem na speciální vystoupení laureáta 70. MFF Strážnice 2015 Ľudovú hudbu Stana Baláža z Raslavíc se sólistkami Folklornej skupiny Raslavičan z východního Slovenska. Vstupné je dobrovolné, ale doporučujeme rezervaci předem.

V sobotu 12. prosince pohostinsky zavítá Hanácký soubor písní a tanců Klas z Kralic na Hané do kostelíku sv. Anny ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R. s programem Advent a doba vánoční na Hané, začátek je ve 13.00 hod. Třídenní doprovodný program zakončí festivaloví hosté v neděli 13. prosince ve Frýdku-Místku, kde se v rámci akce Advent ve městě představí na náměstí Svobody od 10.00 hod. nejprve Ľudová hudba Stana Baláža z Raslavic a sólistky Folklórnej skupiny Raslavičan ze Slovenska a od 11.00 hod. host nejvzdálenější soubor QALILO z Gruzie.

Festival pomáhá tradičně i potřebným. Během čtyř dnů probíhá finanční sbírka ve spolupráci s Charitou Frenštát p. R. Její výtěžek poslouží k nákupu speciálního vozíčku pro sestry Přádkovy, sedmiletou Alžbětu a osmiletou Zdislavu z Frenštátu p. R.

Vstupenky na MF Souznění jsou v předprodeji v Ostravském informačním servisu, Domě kultury města Ostravy, Beskydském informačním centru Frýdek-Místek i prostřednictvím webu www.souzneni-festival.cz, kde také naleznete více informaci o celém festivalu.

Tento projekt je realizován za podpory Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostrava, městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, statutárního města Frýdek-Místek, obce Kozlovice, obce Václavovice a všech našich významných partnerů.

MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Ostrava 06. 12. 2015

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@post.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/739091226

Mediální zastoupení:
Kamila Benková
e-mail: zde benkovakamila@gmail.com
mobil:+420/724066724

www.souzneni-festival.cz

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2015
ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm
pořádá Finanční sbírku
pro sestry Zdislavu a Alžbětu

Ahoj, jmenuji se Zdislava Přádková a je mi 8 let. Po mé pravici stojí má sestřička Alžběta, které je 7 let. Obě bydlíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. 
Sotva jsem se narodila, šikovní doktoři mi museli operovat vrozený rozštěp páteře a loni jsem ještě podstoupila i operaci kyčlí. Proto se mi dnes daří alespoň na krátké vzdálenosti chodit o berlích. Přestože ráda navštěvuji školu, zpívám, maluji a učím se na flétnu i klavír, kvůli četným nemocem a zdravotním omezením, musím často zůstat doma. Moji mladší sestřičku Alžbětku stihl podobný osud. Hned po narození taky absolvovala operaci páteře. Navíc musela podstoupit i operaci hydrocelu, který vzniká poruchou vstřebávání mozkomíšního moku. Kvůli komplikacím se musela podrobit ještě dalším těžkým operacím hlavy a bříška. I když po těchto těžkostech ještě stále trvá její oslabení, dělá postupně pokroky a po novém roce se chystá na zápis do první třídy.  
Třebaže se den ode dne zlepšujeme, naše nožičky máme zatím stále ještě slabé, a proto moc daleko bez pomoci nedojdeme. Moc by nám pomohlo, kdybychom měly vozíček, se kterým bychom mohly jezdit na procházky a s jeho pomocí se konečně podívaly třeba i na vrchol Radhoště.
Všem, kteří nám dopomůžou k jeho zakoupení, ze srdce děkujeme!
Alžběta a Zdislava Přádkovy

Více informací naleznete ještě „Událost na Facebooku“
http://polar.cz/porady/polar-soutez/polar-soutez-30-11-2015-17-54
https://www.facebook.com/events/543316385819071/

Zveřejněno 07.12.2015 v 23:14 hodin
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení