Ohlédnutí za školním rokem v mateřské škole

Školní rok v mateřské škole se pomalu chýlí ke konci. Pro nové děti to byl rok seznamování, pro nastávající školáky zase rok přípravy na vstup do 1. třídy.
Děti se účastnily spousty akcí kulturních, vzdělávacích i volnočasových. Navštívili jsme Záchrannou stanici v Bartošovicích, místní knihovnu, jeli jsme do kina v Klimkovicích.
Za dětmi přijelo do školky mobilní Planetárium a Klaun Hopsalín se svým karnevalovým programem.

Jeli jsme na divadelní představení do Kateřinic, 4x za námi do školky přijelo divadlo s pásmem pohádek /Divadlo Šikulka, Divadlo Ententýky/, 3x šly děti na divadelní představení do základní školy.

Účastnili jsme se veřejných vystoupení – Vítání občánků, Setkání se seniory obce, Erbovních slavností v Petřvaldíku a v Petřvaldu, připravovali jsme v MŠ pro naše nejbližší různá setkání /vánoční, pro maminky, ke Dni rodiny/ i tvůrčí dílničky. Předškoláci měli možnost přespat v MŠ a užít si svou školku i v noci, bez rodičů.

Naši zpěváčci se zúčastnili pěvecké soutěže Sedlnická sněženka, kde se umístili na stupních vítězů, zájemci z oblasti sportu se učili lyžovat na lyžařském kurzu na Bílé a plaveckým základům se učíme v Brušperku, kam jezdíme na krytý bazén.

Oslavili jsme Den dětí a jeli jsme na výlet - nejmladší děti do ostravské ZOO, ti starší do Velkých Karlovic na „pirátskou plavbu“. Během roku mohly děti navštěvovat v MŠ logopedii, kroužek Odpoledních aktivit a Zumbu s Heidi.

Poslední akce, na kterou se moc těšíme, je Rozloučení s předškoláky s programem Divadla Ententýky a táborákem na zahradě MŠ. Rodiče všech dětí pak zveme na schůzku v MŠ – 27.6. od 16.00 hodin, bez účasti dětí.

Akcí byla spousta a ani jsme se nenadáli a je konec školního roku.

Dovolte nám, abychom touto cestou poděkovali za spolupráci zaměstnancům OÚ v Petřvaldu a děkujeme rodičům, kteří přispěli sponzorským darem.

Děti a kolektiv MŠ Petřvald
DALŠÍ INFORMACE: Mateřská škola
Zveřejněno 16.06.2016 v 14:56 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení