Hasičské soutěže v Petřvaldě

Dne 3. 9. 2016 proběhly v areálu U staré řiky pod hasičskou zbrojnicí hned dvě hasičské soutěže.
Dopoledne to byl V. ročník dětské hasičské soutěže o pohár starosty SDH Petřvald. Týmy zápolily ve třech věkových kategoriích. Mezi MINI, což jsou děti do 6 let, vyhrálo domácí družstvo, druhý se umístil sousední Petřvaldík. V kategorii mladších žáků, což jsou děti do 11 let, třetí místo obsadily Malenovice, druhá byla Lučina A a zlato si odvezl tým Nové Vsi. Naši mladší žáci skončili patnáctí, starší žáci ve své kategorii čtrnáctí. V této kategorii třetí místo získaly Trojanovice, druhé bylo Lubno a první místo s neuvěřitelným časem 11,43 vybojovalo družstvo Malenovic A. Tento čas je také podle neoficiálních údajů novým rekordem Moravskoslezské ligy mladých hasičů, do níž byla naše soutěž také zařazena. Tato skutečnost, ale i dobré počasí a bohaté občerstvení k nám přivedly vysoký počet týmů. Dorazilo jich 46, což je asi 322 dětí.

V odpoledních hodinách probíhal XXXVI. ročník Memoriálu Františka Poláška v požárním útoku mužů a žen. I zde byla pěkná účast, na startu jsme mohli vidět 16 týmů. V kategorii žen to bylo domácí družstvo z Petřvaldu, které obsadilo druhé místo za vítězným Tískem. Mezi muži bronz vybojovaly Vyškovice, druhé skončily Větřkovice a nejvyšší stupínek obsadilo družstvo z Tošovic. V kategorii muži nad 35 let zvítězil náš domácí tým mužů z Petřvaldu.

S těmito výsledky jsme velice spokojení a už teď se těšíme na příští ročníky. Doufáme, že budou alespoň stejně úspěšné jako ty letošní.

Kateřina Břežná, SDH Petřvald
Zveřejněno 07.09.2016 v 07:58 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení