Pokračování výletu po naučné stezce Františka Palackého.

Naučná stezka Františka Palackého
Vážení přátelé turistiky a ochránci přírody, až sem, do Domorazského sedla se vás autorský kolektiv Naučné vlastivědné stezky Františka Palackého snažil provést kouskem krajiny, ke které získal osobitý vztah. Věříme, že se vám váš výlet vydařil a že z něj odcházíte do běžných každodenních problémů a starostí osvěženi nabytými dojmy z krajiny, která je stále nevyčerpatelným zdrojem poučení, oddechu a krásy, z níž můžeme čerpat sílu k životu.
Než se s tímto krajem rozloučíme, je na místě poslední informace, jak dál. Nabízí se vám hned několik možností:
1) Pokud jste nevyužili možnosti nabídky a v Hostašovicích jste neodbočili do Hodslavic (rodné obce Františka Palackého), máte možnost tak učinit nyní pěšky po červené značce po státní silnici nebo též autobusem (jedna zastávka). Z Hodslavic je možno pokračovat do Nového Jičína (Valašského Meziříčí) autobusem nebo vlakem.
2) Oběma směry je možno se vydat též přímo ze zastávky autobusu nebo železnicí z nádraží Hostašovice.
3) Pokud by vás lákala ještě další pěší túra (třeba i někdy jindy), máte možnost absolvovat nádhernou cestu po hřebenu celého pásma Veřovických hor po červené turistické značce z nádraží Hostašovice na Velký Javorník, případně sejít údolím Jičínky na nádraží ve Veřovicích. V tom případě se nezapomeňte zastavit u studánky "Ještěrka" na úbočí Trojačky (cca 1500 m z nádraží Hostašovice), kde se nachází jeden z mimořádných přírodních úkazů, tzv. "bifurkace". Odtékající vody ze studánky se rozdělují do dvou potůčků, z nichž jeden své vody odvádí přes Odru do Baltického moře, druhý pak do Černého moře.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 16.05.1996 v 09:56 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení