Historický úspěch basketbalistek z BK Příbor.

Přes všechna dosavadní vítězství na mnoha domácích i zahraničních turnajích, nic nepřeváží poslední úspěch basketbalistek z BK Příbor.

Ve dnech 22. 5. - 25. 5. 2003 se v Zákupech u České Lípy uskutečnilo MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v basketbale starších minižaček ( ročník nar. 1990 a mladší). Díky systému kvalifikací si na toto MČR vybojovalo postup 6 opravdu nejlepších družstev v ČR. BA Sparta Praha, BŠ Přerov, SŠB Pardubice, Sokol Nusle, TJ Žďas Žďár n. Sázavou a BK Příbor. Již postup mezi elitu byl pro družstvo vedené trenérem Ing. Petrem Rosíkem, asistentem trenéra Ivo Nedomou a vedoucím družstva Romanem Göttlicherem, velkým úspěchem. Ve finálovém turnaji pak děvčata dokázala, že nemají strach z žádného soupeře a po třech vítězstvích a dvou porážkách obsadila 3. místo a získala pro Příbor bronzové medaile.

Hned první utkání bylo pro konečné pořadí klíčové. Družstvo BA Sparta mělo značnou výškovou převahu, ale příborská děvčata předčila soupeře rychlostí a basketbalovým umem. Přesto bodový rozdíl byl během celého utkání minimální a o vítězství se bojovalo do poslední vteřiny. Po výsledku BK Příbor - BA Sparta Praha 49 : 43 se z vítězství radovala děvčata z Příbora. Prohru neunesl trenér pražského týmu p.Treml a po utkání nepodal ruku trenérovi vítězného družstva.

Další den si děvčata z BK Příbor vybrala slabší chvilku a přes velkou bojovnost nestačila na družstvo TJ Žďas Žďár n. Sázavou a prohrála 45 : 65. Ve třetí čtvrtině zápasu příborští znatelně postrádali svoji rozehrávačku Kateřinu Běčákovou, která se v první čtvrtině lehce zápasu zranila. Další rozehrávačka Jana Rosíková přijela na toto MČR pouze jako divák - se sádrou na noze.

V sobotu čekaly na děvčata dva zápasy:
- ve 12.00 hod. se SŠB Pardubice - favoritem celého mistrovství - zahrála děvčata BK Příbor svůj nejlepší zápas za celou sezónu. Stav zápasu po 1. čtvrtině 15:15, po 2. čtvrtině 25:25, po 3. čtvrtině 42:40. Zápas vyvrcholil necelé 2 minuty před koncem, kdy za vyrovnaného stavu 48:48 nejlepší hráčka celého Mistrovství Kateřina Bartoňová z Pardubic skvělými individuálními akcemi strhla vítězství na stranu Pardubic. SŠB Pardubice - BK Příbor 56 : 51. Výkon obou družstev ocenilo zaplněné hlediště mohutným potleskem.
- v 17.00 hod. pro naše děvčata velmi známý soupeř - BŠ Přerov. Přesně dodržená taktika trenéra Petra Rosíka zajistila děvčatům nejvyšší výhru za celé mistrovství. BK Příbor - BŠ Přerov 82 : 35.

Poslední den a utkání se Sokolem Nusle rozhodovalo o umístění na 3. místě. Začátek zápasu však naše děvčata nezastihl v nejlepší formě. Mnoho ztracených míčů, špatná střelba a malá bojovnost se projevila na výsledku po prvních dvou čtvrtinách, který byl 25 : 14 pro Sokol Nusle. Po krátkém odpočinku a domluvě trenéra nastoupila děvčata do druhé půlky utkání jako vyměněná. Velkou bojovností snižovala náskok soupeře bod po bodu. Vyvrcholení přišlo 20 vteřin před koncem. Jana Nenutilová, kapitánka BK Příbor, udržovala driblingem míč na polovině soupeře. 2 vteřiny před koncem, po uvolnění a střelbě ze střední vzdálenosti, zaznamenala koš za dva body a tím převrátila vítězství na stranu BK Příbor. Sokol Nusle - BK Příbor 40 : 41.