Skvělý úspěch příborských basketbalových minižáků.

Přebor Moravskoslezkého kraje
úspěšné družstvo
Družstvo minižáků BK Příbor ( chlapci ročník 1992/93) startovalo v sezoně 2003/2004 v Oblastním přeboru Moravskoslezkého kraje. V této věkové kategorii soutěžilo celkem 13 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině "A" to byly družstva BK Opava, BCM Lokomotiva Intex Krnov, BK Snakes Ostrava, TJ TŽ Třinec, TJ Hlučín, BK NH Ostrava A, TJ Start Havířov a ve skupině "B" pak BK NH Ostrava B, TJ Frenštát, BC Nový Jičín, SBK Valašské Mezíříčí, TJ Gymnázium Hladnov a BK Příbor.

V mistrovských utkáních v základní skupině podávali naši minižáci velmi dobré sportovní výkony, pouze 3x byli poraženi a spolu s družstvem BK NH Ostrava B si vybojovali účast na závěrečném turnaji o přeborníka Moravskoslezkého kraje.

Finálový turnaj, který měl rozhodnout o nejlepším družstvu v Moravskoslezkém kraji v kategorii mladších minižáků se uskutečnil v Ostravě 5.6.2004 za účasti těchto celků : BK Snakes Ostrava, BCM Lokomotiva Intex Krnov, BK NH Ostrava B a BK Příbor.Turnaj byl hrán systémem semifinalových a finalových zápasů.

Naši chlapci se v prvním semifinalovém utkání střetli s domácími minižáky BK Snakes Ostrava.Zápas byl vyrovnaný a domácí až do konce 3. čtvrtiny si udržovali stále mírný bodový náskok.Výborným výkonem v závěrečné čtvrtině si postup do finále zajistilo naše družstvo vítězstvím 59 : 56.Výsledky v jednotlivých čtvrtinách dokumentují dramatický průběh utkání 1.čt - 14:21, 2. čt - 15:9, 3.čt - 9:14 a 4.čt - 19:12.

Vítězství a postup do finále turnaje povzbudil a motivoval naše hráče k dosažení historického úspěchu.
Druhé semifinalové utkání nám určilo finálového soupeře, kterým bylo družstvo BCM Lokomotiva Intex Krnov.Přestože jsme s tímto družstvem před měsícem na mezinárodním turnaji v polském Žyrardowu prohráli, byli hráči rozhodnutí bojovat a oplatit soupeři tuto porážku v utkání o první místo v kraji.

Od začátku se pro nás zápas vyvíjel příznivě.Již v první čtvrtině jsme získali 7 bodový náskok , který jsme v dalších čtvrtinách postupně zvyšovali.Vývoj zápasu jsme měli stále pod kontrolou a dobrým doskakováním pod oběma koši, aktivní obranou nejlepších hráčů soupeře , kolektivním pojetím útočných kombinací a rychlými protiútoky jsme porazili minižáky z Krnova 52 : 39.
Průběh finálového utkání v zrcadle výsledků jednotlivých čtvrtin - 1 čt. - 17:10, 2 čt. - 13:9, 3 čt. - 13:12 a 4 čt. - 12:7.
Konečné pořadí finálového turnaje mladších minižáků o přeborníka MS kraje:

1. BK Příbor - přeborník Moravskoslezkého kraje
2. BCM Lokomotiva Intex Krnov
3. BK Snakes Ostrava
4. BK NH Ostrava
Na dosaženém úspěchu mají svůj podíl všichni hráči družstva, které k zápasům nastupovalo v této sestavě : Čáslavský Pavel, Dobeš Filip, Drtil Petr, Moravčík Jan, Nguyen David, Novák Vojtěch, Piškytl Libor, Rečka Ondřej, Říčka Martin, Slaný Marek, Slaný Petr, Slovák Radek, Švrčina Jakub - kapitán, Teršl Adam, Tománek Michal a Velart David.Trenéři družstva Slaný Milan a Slaný Jiří, technický vedoucí družstva Slovák Radomír.

Radost z dosaženého úspěchu kalí jen organizační chyba České Basketbalové Federace , která termín Mistrovství ČR v této kategorii stanovila na 15.5.2004 , v době kdy ještě o titulu přeborníka MS kraje nebylo rozhodnuto.Na tento turnaj o mistra ČR delegovala za náš kraj družstvo BK Snakes Ostrava, které na tomto turnaji obsadilo 2.místo.

Závěrem chci poděkovat hráčům za vzornou reprezentaci města i generálního sponzora firmu PNEUSERVIS - Jindřich Dobeš a rovněž rodičům a příznivcům, kteří nás přijeli do Ostravy na turnaj povzbudit.

Jiří Slaný - předseda BK Příbor

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 2 názory)
vysloužilý Captain01.12.2008 v 21:19
Jojo,to byla doba,kdy jsme řádili a byli téměř neporazitelní.......jsem moc rád,že jsem dostal důvěru a mohl jsem vést tento tým jako kapitán mužstva.....chlapi,jak tak vidím tu fotku,jsem na nás hrdý.....byla to super parta......good luck a ať se Vám všem daří.......

artur mikruta26.05.2005 v 08:42
katowice czekają na pribor drużyny chłopców i dziewcząt

DALŠÍ INFORMACE: Basketbalový klub Příbor
Zveřejněno 13.07.2004 v 10:22 hodin
Copyright 1998-2022 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení