V Sedlnicích pomáhají vytvářet svět bez bariér

Napsali o nás v Novojičínském regionálním zpravodajství
Druhý ročník výstavy "Bez bariér" zahájili v pátek 26.listopadu v Kulturním a infromačním centru Sněženka v Sedlnicích. Tato akce je jednou z forem, jak získat peníze na svoz handicapovaných dětí do novojičínského Dětského centra.
Na prodejní výstavě "Bez bariér" se svými obrázky podílí děti z Dětského centra - Speciální školy pro žáky s více vadami a školáci sedlnické základní školy. Letos se přidaly chovanky ústavu pro mentálně postižené ženy v Nové Horce. "Koupením obrázků lidé přispějí na svoz dětí do našeho zařízení. Ten v tomto státě nikdo nehradí," uvedla ředitelka speciální školy Marcela Komendová s tím, že pro letošní rok museli na dopravu sehnat 420 tisíc korun. Mají 58 dětí, z nich 36 sváží. Tři ze Sedlnic. Denně auto ujede 280 kilometrů. "Jednu třetinu kryjí rodiče. Většinu peněz získáváme formou grantů, z nadací a od sponzorů. Záruka, že je dostaneme, není," dodala Komendová.
Loni výstava vydělala 16 tisíc korun. "Letos si při vernisáži koupili lidé obrázky za téměř šest tisíc korun, další jsou zamluvené. Kdo chce pomoci, může si obrázek koupit během následujících dvou týdnů," sdělila Lenka Šimurdová z informačního centra. "Z loňska mám jeden obrázek doma a jeden na úřadě. Letos nechám nejprve vybrat ostatní," poznamenal sedlnický starosta Zdeněk Brož.
Sedlnice podaly Dětskému centru pomocnou ruku hned dvakrát. "Připravili jsme i sběr uzavěrů pet lahví. Domluvili jsme se se zpracovatelskou firmou, která uzávěry odebere. Výtěžek půjde také pro dětské centrum," doplnila Šimurdová.
Výstava Bez bariér si ovšem klade i jiné cíle, a to propojit svět zdravých a handicapovaných dětí. "Aby se nám bariéry podařilo odbourávat, chystáme se sedlnickou školou projekt společně prožitého dne při malování," poznamenala Komendová.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.12.2004 v 14:22 hodin
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení