Z tiskových zpráv a článků

V neděli 3. března 2013 na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm může široká veřejnost uctít památku těch, kteří 17. února zahynuli při výbuchu domu č. p. 39. Od 15 hodin se bude na pódiu, u současného pietního místa před radnicí, konat ekumenická bohoslužba za oběti neštěstí. V rámci programu to ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 26.02.2013]
Ve frenštátské knihovně je k vidění téměř čtyřicítka mužských aktů. Autorem výstavy Chlapci a chlapi je fotograf Petr Šesták.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 15.11.2012]
Ve středu 28. listopadu navštíví Frenštát pod Radhoštěm spisovatel, scenárista a záhadolog Arnošt Vašíček. Od 17.00 hodin se v malém sále Domu kultury uskuteční přednáška o objevech a luštění tajemných záhad.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.11.2012]
Krajina je hlavním tématem fotografa Vlastimila Šestáka z Českých Budějovic, který bude své snímky vystavovat od 3. září v prostorách frenštátské knihovny.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.09.2012]
Frenštátská knihovna je rodu ženského a stejně jako kterákoli žena skrývá v sobě hned několik tváří.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.06.2012]
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (mer) - Jan Zrzavý byl a dodnes platí za jednoho z nejvýznamnějších českých malířů, grafiků a Ilustrátorů 20. století. Jeho práce uvidíme v Městské knihovně ve Frenštátě.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 09.05.2012]
Frenštátská knihovna připravuje od 7. května do 1. června výstavu ilustrací Jana Zrzavého.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.05.2012]
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (ipa) - Jak se mluví pod Radhoštěm? Právě na toto téma vydal knihu nazvanou Tak mluvíme pod Radhoštěm frenštátský rodák, literární kritik a filolog Mojmír Horečka.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 17.04.2012]
Jedinečnou příležitost nahlédnout do historie Frenštátu pod Radhoštěm mají v těchto dnech návštěvníci zdejšího muzea. Při příležitosti výročí města jsou zde k vidění vzácné originály listin a kronik. Pergamenové spisy, z nichž nejstarší pochází z 15. století, byly nedávno zrestaurovány do původní po ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 16.04.2012]
U příležitosti 630. výročí první písemné zmínky o městě připravilo Město Frenštát pod Radhoštěm, Státní okresní archív Nový Jičín a Muzeum Novojičínska p.o. – Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm výjimečnou a ojedinělou výstavu nejstarších archiválií vztahujících se k městu Frenštát pod Radhoštěm. Výst ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 14.04.2012]
Jak vlastně funguje náš mozek? Jaké jsou druhy paměti a co dělat, abychom si lépe pamatovali. Na tyto a další otázky dostali odpověď účastníci semináře, který frenštátská knihovna zorganizovala při příležitosti Národního týdne trénování paměti.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 19.03.2012]
Pracovnice Městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm připravily pro čtenáře několik dárků, které si budou moci rozbalit v březnu, Měsíci knihy a internetu.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.03.2012]
Ať se to konzervativnímu čtenáři, milujícímu vůni knih, líbí nebo ne, elektronické čtečky si získávají čím dál větší popularitu. Moc dobře to vědí také knihovníci na Novojičínsku, kteří se k moderní technologii neotáčejí zády.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 16.02.2012]
Pracovnice frenštátské knihovny si na tento rok vytýčily dosti odvážný cíl – ukázat náctiletým, že knihovna není nudné místo, ale dokáže být i pro ně tahákem.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.01.2012]
Libor Knězek představil novou knihu ve Výstavní síni A. Poláška
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.01.2012]
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (mer)
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 27.12.2011]
Místo slova arteterapie lze použít české malebné vyjádření: léčení barvami a uměním a vliv barev na psychiku člověka. Výtvarné umění vlastně vždy působilo barvami a tvary a vytvářelo pozitivní či negativní dojmy a nálady. A výtvarníci, kteří asi nejlépe znají vliv jednotlivých barev, byli mezi prvn ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 20.09.2011]
Městská knihovna zahájila 7. 7. výstavu k 80. výročí instalace soch na Radhošti - Radegasta a Cyrila a Metoděje. K vidění jsou fotografie, novinové články, ale například také dobové pohlednice vztahující se k tématu výstavy. Celé výstavě dominuje unikátní sádrová forma sochy Radegasta. ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 11.07.2011]
Frenštát pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ - Osmdesát let uplynulo od chvíle, kdy se na Radhošti objevily památné sochy Radegasta a Cyrila a Metoděje. Tuto událost připomíná i výstava ve Frenštátě pod Radhoštěm
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 11.07.2011]
Ve dnech 21. června až 31. srpna 2011 probíhá v prostorách knihovny ve Frenštátě p. R. výstava Mystické mydlárny paní Aleny Milíčkové z Vratimova. V knihovně bude možné vidět i koupit dárková mýdla se vzory k různým příležitostem, mýdla na váhu řezaná z cihel, mýdlové hoblinky a podobně. Vratimovská ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 15.06.2011]
Milovníci vláčků, mašinek a modelování si přišli na své na Výstavě železničních modelů v pátek 10.6 2011 od 8 do 18 hodin v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm, na výstavě, kterou ke Dni města zorganizovala Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 15.06.2011]
Sochy Radegasta a Cyrila a Metoděje byly na Radhošti slavnostně odhaleny u příležitosti Slovanské pouti 5. července 1931, tedy před 80 lety.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 27.05.2011]
Legendy horolezectví a zakladatelé horské služby se sešli v Městské knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm u příležitosti zahájení výstavy k 60. výročí založení Horské služby v Beskydech. Zakladatel Klubu seniorů horské služby František Janošec přivítal vzácné hosty. Například mistra sportu Česlava Wo ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 13.05.2011]
Tolik hluku a dětského křiku, jako v pátek 1. dubna v podvečer v Kulturním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm, dlouho nebylo. Není divu. Z obřího objektu se na chvíli stal pohádkový hrad.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 13.05.2011]
Knihovníci v Čechách během let několikrát změnili březnu jeho přídomek. Byl měsícem knihy, měsícem internetu a v roce 2011 jej nazvali měsícem čtenáře. Ať mu budeme říkat jakkoliv, v březnu chtějí knihovny své čtenáře hýčkat ještě více než během roku.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 13.05.2011]
Frenštát pod Radhoštěm - Amnestie po celý měsíc březen pro dlužníky s 2. a 3. upomínkou je jen jedna z věcí, kterou přichystala pro čtenáře Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 13.05.2011]
Úspěšná spisovatelka s darem empatie - Zuzana Maléřová se setkala 9. 2. se svými čtenáři ve Frenštátě pod Radhoštěm v Domě kultury a doprovodil ji nakladatel Josef Snětivý.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 13.05.2011]
Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm a ASTRA, centrum volného času ve Frenštátě pod Radhoštěm nabízí pro žáky a studenty od 12 do 16 let letní fotosoutěž na téma Krajina v lidech - lidé v krajině :
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 25.05.2009]
Bezbarvá planina, na které město Frenštát po Radhoštěm (název města před sto lety) rozléhá, je obklopena nudným, souvislým pásmem na chlup stejných hald vytěžené hlíny připomínajících kdysi nádherné lesnaté pohoří Beskydy. Spící zimní krajina udušená roubíkem šedého zaprášeného sněhu tiše vyčkává př ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 04.05.2009]
Desítky stánků na frenštátském náměstí, hliněných džbánků a hrníčků pro štěstí, počátkem zimy tu každý rok začíná oslava patrona - svatého Martina, kostely zvoní a lidiček tisíce... To je už mnoho let frenštátská tradice.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.04.2009]
Jednou se sejdeme ve Frenštátě, jednou, až budeme moudřejší, až sami zvíme, co je nám svaté, budem si připadat krásnějšÍ. To, po čem toužíme, jsou návraty zpátky, svůj sen si splníme, byť zdá se být vratký, jednou se sejdeme ve Frenštátě - přátelé navěky největší. ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.04.2009]
Chci vyprávět příběh jednoho stařičkého domu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Je to vlastně jen část jeho příběhu, neboť na svědectví o celém časovém údobí jeho existence by jeden lidský život nestačil.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.04.2009]
(Věnováno Frenštátu pod Radhoštěm)
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.04.2009]
Jen neradi se vracíme k prošlým smutkům, ale přítomnost neexistuje bez minulosti. Na tmavé stíny nelze zapomenout, stejně jako na libé zážitky. Čas snad je jen otupí nebo znásobí.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.04.2009]
Porota ve složení Milada Gajdošíková, Jiřina Jurková, Eva Blažková a Jana Staníková s předsedou poroty Richardem Sobotkou vyhodnotila dne 25. 3. 2009 Literární soutěž Poetické variace na téma Frenštát a Literární variace na téma Frenštát a rozhodla o ocenění v jednotlivých kategoriích. Vyhodnocení z ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.04.2009]
7. dubna 2009 v 17. hodin zahájí Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm slavnostní vernisáží v čajovně Magnolii cyklus výstav a přednášek na téma "Krajina v lidech, lidé v krajině" výstavou DŘEVĚNÉ KOSTELÍKY V BESKYDECH.
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 27.03.2009]
Při přednášce o vzniku města doktora Chobota a doktora Baletku ze Státního archívu v Novém Jičíně uspořádané u příležitosti výročí města překvapil zájem a zaplněná čajovna Magnólie. Na žádost posluchačů PhDr. Karel Chobot přislíbil další přednášku o vývoji správy města Frenštátu v průběhu následují ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 18.11.2008]
Výstava Emílie Křítkové PATCHWORK A PALIČKOVANÁ KRAJKA začíná vernisáží ve čtvrtek 4. září 2008 v 17.30 hodin v Magnólii Městské knihovny Domu kultury Frenštát pod Radhoštěm a potrvá do konce září. Hostem a účastníkem výstavy je Petra STEIGEROVÁ se svým šitím na panenky Barbie. Ve čtvrtek 25. 9. ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 18.08.2008]
Pokud jste někdy v náporu povinností nedodrželi přesně termín vrácení knih do městské knihovny, víte, že knihovnice jsou ke svým čtenářům shovívavé. Upomínky, které posílají samy chápou spíše jako možnost smírně a nenápadně se připomenout. Nejpřísnější na celé situaci je počítačový systém, který se ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 18.03.2008]
Frenštátský grafik a ilustrátor Adolf Dudek je nepřehlédnutelná pozitivní osobnost. Ilustruje knihy pro mládež a s dětmi se setkává také na různých besedách. O tom, že si umí ty nejmenší získat, svědčí nadšení pořadatelů těchto akcí. Tady je jen jeden z internetových ohlasů, který patří knihovnicím ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 19.02.2008]
Leden Výtvarné práce žadatelů o azyl v ČR umístěných ve středisku Vyšní Lhoty Únor Fotografie Josefa France: CESTA NA SEVER-POHLEDNICE Z NORSKA souběžně s fotografiemi JAROSLAVA MUSILA s názvem: KRAJINA HORIZONTEM II Neformální zahájení ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.01.2008]
Už dávno nejsou knihovny těmi lidnými podřimujícími místy, kde se zastavil čas. Musí držet rytmus kroků kolem sebe, protože pokud nenabídnou to, co potřebujete, ztrácejí smysl. Mění se životní tempo, mění se požadavky a s nimi i služby v knihovnách. Papírové knihy mají stále své kouzlo, mnozí vša ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.01.2008]
Již třetí rok se v čajovně Magnolii uskuteční 9. 1. 2008 v 17.30 vernisáž výstavy výtvarných prací žadatelů o azyl v České republice. Spolupráce městské knihovny se Správou uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR, umístěné ve Vyšních Lhotách u Frýdku Místku, je jednou z možností, jak představ ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.01.2008]
V předvánočním čase máme všichni možnost shlédnout v naší Městské knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm ojedinělou výstavu EX LIBRIS, vzniklou z regionálního a posléze celostátního kola soutěže O nejhezčí krajkové ex libris. Soutěž vyhlásila v roce 2005 Městská knihovna Sedlčany ve spolupráci se Sdr ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 07.12.2007]
Ve středu 24. října 2007 proběhne v Městské knihovně prezentace knihy pana PhDr. Libora Knězka, CsC. Cesta z hořícího kruhu. Nová kniha je věnovaná regionálnímu spisovateli a básnikovi Pavlu Tobiášovi, je doplněna vzpomínkou Tobiášovy dcery, soupisem jeho knih, výběrem časopiseckých a sborníkových p ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 15.10.2007]
Žáci frenštátských škol budou mít mimořádnou příležitost strávit několik zajímavých hodin se starostou města Mgr. Stanislavem Hrabovským a dalšími osobnostmi. Pan starosta souhlasil, že se zúčastní odpoledne v přírodě, opékání buřtů a až se setmí, bude dětem číst v knihovně. Proč se bude číst a p ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 08.08.2007]
Grafické listy malíře Františka Konvičky s motivy našeho města Frenštátu pod Radhoštěm si můžete prohlédnout v čajovně Magnolii od 10. září do 4. října 2007. Původně plánovanou výstavu malířky Ivany Jaklové nelze uskutečnit, proto velmi děkujeme panu Konvičkovi za zapůjčení grafických listů. Na jeho ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 08.08.2007]
Středa 20. 6. 2007 byla pro 63 prvňáčků, kteří navštěvují ZŠ na Tyršově ulici 913, dnem slavnostním. Ve spolupráci s místní knihovnou sí paní učitelky spolu s bývalými členy dramatického kroužku pro ně připravily ceremoniál s názvem Pasování na čtenáře. Děti tak měly možnost nejen předvést, co se v ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 10.07.2007]
Je spravedlivé, že stárneme všichni. Někdo elegantněji, jiný hůře a bolestněji. Ukazuje se však, že více si života užívají a spokojenější jsou ti, kdo jsou psychicky aktivní. Mentální svěžesti a soběstačnosti můžeme sami napomoct. Mozek totíž pracuje na stejném principu jako svaly. Když svaly prot ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 10.07.2007]
Fotografové a fotografky, amatérští nadšenci, profesionálové všech technik i specializací, zveme vás k účasti na fotografické soutěži "Můj Frenštát". Vyhlašuje ji Městská knihovna a Městské kulturní středisko ve Frenštátě p. R. u příležitosti 625 výročí 1. písemné zmínky o městě Frenštát p. R. Téma ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 18.06.2007]
Městská knihovna připravuje v rámci oslav výročí města zajímavé akce. Tou první bude výstava starých pohlednic Frenštátu pod Radhoštěm a jeho okolí sběratele Vratislava Štěrby, která bude zahájena v čajovně Magnolia Domu kultury 5.června 2007 v 17.30 hod. O den později 6. června 2007 v 17.30 hodin ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 01.06.2007]
Výstava Hany a Petra Papicových "Jarní Krkonoše a Beskydy"zahrnuje detaily české a slovenské přírody ve většině ročních obdobích. Fotografie byly pořízeny digitální technikou při turistických výletech a horských výstupech v období let 2003 - 2006. Autoři Mgr. Hana Papicová a Ing. Petr Papica se snaž ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 18.04.2007]
V dubnu v čajovně Magnolia vystavuje mladý umělec z Litomyšle Jiří Moták, o kterém filosofka, překladatelka a jogínka Eva Zemanová říká, že je toulavý malíř. Inspiraci pro obrazy hledá v Tibetu, Himaláji a Indii, kde se setkal i se svými duchovními učiteli Jeho Svátostí Dalajlámou a lamou Nghapou Ri ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 20.03.2007]
Výstavní rok v čajovně Magnolii zahájí mladí výtvarníci Tomáš Havránek, Petr Kladiva a Romana Ryšková. Tomáš Havránek se věnuje fotografii, převážně černobílé a nejraději fotografuje krajinu a portréty. Tentokrát uvidíme právě portrétní fotografie, které nejsou u fotografů tak běžné jako krajiny. Pe ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 10.01.2007]
Ke stému výročí narození spisovatele Bohumíra Strnadla-Četyny uspořádaly Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě a Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm ve spolupráci s ostravským střediskem Obce spisovatelů, Městem Frenštát, Muzejní a vlastivědnou společností ve Frenštátě a Městskou knihov ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 08.01.2007]
Frenštátská knihovna není supermoderní rychlík, ale spíš pohodlný osobáček jedoucí zajímavou krajinou. Jejím cílem jsou spokojeni zákazníci, kteří si zde odpočinou, dostanou nové informace a navíc příjemné zážitky za rozumnou cenu. Činnost zdejší knihovny už dávno není zaměřena jen na literaturu. V ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 08.01.2007]
V literární čajovně Magnolia ve frenštátském Domě kultury přivítali ve středu 29. 11. 2006 novou knížku PhDr. Libora Knězka, CSc. Pouť za pravdou života s podtitulem Čtení o životě a tvorbě Jana Drozda. Knihu vydalo nakladatelství Veronika a město Frenštát pod Radhoštěm. Večerem provázela ostravská ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 08.01.2007]
Letos v prosinci můžeme opět nahlédnout daleko do světa prostřednictvím těch, kteří z domovů odešli a vyjádřili stesk i naději akvarelem, suchou jehlou, olejem nebo řezbářským dlátem. V prosinci letošního roku máme možnost prohlédnout si výtvarné práce, které vytvořili žadatelé o azyl umístění v Při ...
[celý text] [Městská knihovna Frenštát p. R., zveřejněno 06.12.2006]

Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení