Dabingové ceny udělí v Sedlnicích

Místem konání korunovační show, během které ocení také veřejnost z Novojičínska mladé hvězdy českého dabingu, se v dubnu stane obce Sedlnice. Ve vznik projektu s názvem Cena Miroslava Moravce (CMM) tak vyústila úspěšná spolupráce obce s herečkou Valérií Zawadskou.
"Před dvěma lety pořádala obec Sedlnice akci, během které byli Valérie Zawadská a Miroslav Moravec korunováni na krále a královnu českého dabingu," připomíná počátky vzniku CMM vedoucí Kulturního a informačního centra Sněženka v Sedlnicích Josef Odstrčil. Už tehdy se zrodila myšlenka na vznik akce, která by ocenila takédabérské talenty hereček a herců v oblasti dětských filmů a pohádek. Přípravu prvního ročníku ovšem přerušila smrt Miroslava Moravce. Obec a Valérie Zawadská ale myšlenku neopustily, jednání pokračovala a dala vzniknout projektu, který pořadatelé pojmenovali na počest zesnulého krále. "Myšlenka dabingového festivalu v naší obci mi byla od počátku sympatická a obec se rozhodla ji ve zrodu podpořit. Nejen, že se Sedlnice zviditelní na mapě republiky, ale taková akce musí nadchnout i místní lidi," podotkl starosta obce František Jordánek, který je členem přípravného výboru CMM. První ročník udílení těchto cen proběhne v Sedlnicích v sobotu 10. dubna. "Děti i dospělá veřejnost zde zvolí z devítky nominovaných mladých dabérů první princeznu a prince českého dabingu," potvrdil Odstrčil. Nominaci provedla porota, v jejímž čele stojí Valérie Zawadská. "Pro mě je důležité, že se to rozjelo. V nominacích na první ročník jsou dnes již vlastně i třicátníci, pětatřicátníci, kteří dříve výborně dabovali dětské role, ale nikdy za ně nedostali cenu," vysvětlila Zawadská. Spolu s ní v porotě zasedají dokumentarista Stanislav Motl, režisér dabingu Michal Michálek, pedagog a herec Jiří Zbořil a žurnalista Jan Tuna. "Je to veliká čest. Zastupuji v porotě laickou veřejnost a rodiče, protože mám čtyři děti, a tak se samozřejmě i na dabované filmy a pohádky díváme," řekl Tuna.
Nominovanými tedy jsou: Nikola Votočková, Filip Švarc, Tereza Chudobová, Rozita Erbanová, Filip Jančík, Martin Sobotka, Jana Páleníčková, Michal Jagelka a Vojtěch Kotek. Součástí programu CMM bude kromě samotné korunovace např. také přehlídka filmů, ve kterých nominovaní herci nadabovali své postavy a výtvarná soutěž na filmové a herecké téma pro děti ze Základních škol Šenov u Nového Jičína, Hukvaldy, Sedlnice, Veřovice, Hladké Životice a Hostašovice.

95859

Zveřejněno 25.03.2010 v 10:23 hodin
Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule
Penzion U Holubů Nový Jičínv v Novém Jičíněhodnocení